KALP HASTALIKLARININ SEBEBİ KAN YAĞLARI DEĞİL İNSÜLİN DİRENCİDİR

Japonya’ da yapılan araştırmada, kalp-damar hastalıklarının esas sebebinin kan yağları ve kolesterol yüksekliği değil, insülin yüksekliği ve insülin direnci olduğu ortaya çıktı. Kolesterol teorisinin yalanlarla dolu olduğu, dünyanın senelerdir aldatıldığı bir kere daha ispat edildi. Sağır sultanlara önemle duyurulur.

***

Modern tıbba göre, kalp-damar hastalıklarının ve bunlara bağlı ölümlerin bir numaralı sebebi kan yağlarıdır, yüksek kolesteroldür.

Kalp krizi ve felçlerin ve ölümlerin azaltılmasının tek yolu olarak da kan yağlarının ve kolesterolün düşürülmesi gerektiğine inanılır.

Oysa yeni bir araştırma kalp hastalıklarına kötü kolesterolün sebep olmadığını dünyaya bir kere daha ilan ediyor (1).

insulin resistance ile ilgili görsel sonucu

Japonya’ da kalp-damar hastalıkları prevalansı risk faktörleri ve kan yağları değerleri birbirine çok benzer olmasına rağmen USA’ dakinin sadece altıda biri kadar.

Aradaki bu muazzam farkın sebebini araştıran uzmanların vardıkları sonuç ise hiç de şaşırtıcı değil.

Araştırma, benim de sık sık tekrarladığım gibi kalp-damar hastalıklarının bir numaralı sebebinin insülin seviyeleri ve insülin direnci olduğunu gösteriyor (2, 3, 4).

Gelelim neticeye

Kolesterol teorisinin yalan ve yanlışlarla dolu olduğunu, esas suçlunun insülin ve insülin direnci olduğunu bıkmadan usanmadan anlatmaya çalışıyorum.

Kaynaklar:

1.https://www.ahajournals.org/doi/abs/10.1161/circ.134.suppl_1.17437

2.http://ahmetrasimkucukusta.com/2018/06/18/hakkimda/kalp-krizleri-icin-bir-numarali-risk-faktoru-insulin-direncidir/

3.http://ahmetrasimkucukusta.com/2019/06/09/yazilar/tip-yazilari/kolesterol/kotu-kolesterol-kalp-damar-hastaliklarina-sebep-olmaz/

4.http://ahmetrasimkucukusta.com/2017/07/15/yazilar/tip-yazilari/kolesterol/kalp-krizi-ve-felclerin-sebebi-insulin-direncidir/


Coronavirus (Covid-19)

  • 527,903,260Coronavirus Vaka Sayısı
  • 6,301,148Ölü Sayısı
  • 23,397,798Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 00:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar