MESK'TEN KAHRAMAN ANNELERE DESTEK ZİYARETİ

Memur ve Emekli Sendikası Konfederasyonu(MESK) adına Diyarbakır İl Başkanı Eyüphan Kaya ve Yeni Emekli Memur Sen Başkan yardımcısı Mehmet Tahir Can konfederasyonu temsilen HDP il binasının önünde çocuklarını HDP’den isteyen kahraman anneler ziyaret edildi.

MESK Başkanı Eyüphan Kaya, “Biz MESK adına haklı olarak çocuklarının dağdan inmesini isteyen annelere destek için buradayız. Herkesi bu onurlu direnişe destek olmaya davet ediyoruz, eminim HDP tabanının da %90’ı bu annelere duacıdır, ama insanımızın bir kısmında rehavet bir kısmında korku olduğu için onları burada göremiyoruz.

5 Eylül’de de Türkiye Aile Meclisi adına bu cefakar annelerin ziyaretine gelmiştik, kendilerine selamınızı Malatya’ya götüreceğimi söylemiştim elhemdulillah 8 Eylül’de Cumhurbaşkanımız, bu gayretli cesaretli annelere destek verdiğini söyledi ve salonda müthiş bir alkış tufanı koptu.

Kısmet olursa 30 Eylül’de Güneydoğu Meclisi Meşayih(Ak Saçlılar Meclisi) olarak Külliye’de olacağız, inşallah yine bu annelerimizin sesine tercüman olacağız” dedi.

Yeni Emekli Memur Sen başkanı M.Tahir Can ise, “Bu annelerin haklı davanı destekliyoruz, bir Emekli sendikası üyeleri olarak bu çocuklarımızın dağdan inmesi için dua ediyoruz. Kimin elinde ne geliyorsa bu konuda gayret ederek katkı vermesini bekliyoruz.” Dedi.

 

MESK'TEN KAHRAMAN ANNELERE DESTEK ZİYARETİ

Popüler Kullanıcılar