HETTY GREEN : Dünyanın en zengin ve cimri kadını

1834'te Massachusetts'da doğmuş.Daha 6 yaşındayken zamanını günlük finans gazetelerini okuyarak geçiriyormuş. 
2 çocuğuna ve kendine asla yeni elbiseler almadığı için sokakta görüldüğünde dilenci sanılan tipten, aşırı cimriliğiyle bunca yıl geçmesine rağmen hala daha konuşabilen bir kadındır.
Sylvia ve Nedadında iki çocuk sahibi olmasına rağmen, cimriliğinden dolayı 1 tanesini kaybetmiştir.

Dünyanin ilk is kadini olarak bilinir. 
Emlak konusundaki is bilirliği kadar cimriliği ile de taninmaktaydi.Evini ısıtmaz, sıcak su kullanmaz, tamamen eskimeden yeni bir elbise almazmiş.
Cimriliğinden dolayı oğlu Ned bacağııi kaybetmistir.Hastane masraflarını karsılamak istemediğinden bacagi kırılan oğlunu eve getirmiş, tedavisi yapılmayan bacak, kangren olup kesilmiştir.
Ölduğünde iki çocuğuna 4 milyar usd civarı bir servet bırakmıştır.

1916 yılında öldüğünde 100 milyon $ servet bırakan kışın soğuktan korunmak için ısıtıcı herhangi bir cihaz kullanmak yerine vücuduna gazete kağıtları saran insan kişisi.

Çok zengin olmasına rağmen emlak vergisi vermemek adına evde kalmayıp ucuz ve varoş hotellerde yaşamını sürdürmüş, her gün aynı siyah elbiseyi giymiş insan. bu kadın o kadar cimriymiş ki dediklerine göre elbisesinin yalnızca alt kısmını, yani yerle temas ederek kirlenen kısmını arada bir temizlermiş. sebebi de sabuna para vermek istememesiymiş.

Ned adındaki oğlu dizini sakatlayınca para vermemek için tedavisi yaptırmamış, daha sonra doktorlar kangren olması yüzünden çocuğun bacağını kesmek zorunda kalmışlar.

Hetty green 81 yaşındayken marketteki bir satıcı ile 1 şişe sütün fiyatı için tartışmaya girişmiş. kadın o kadar sinirlenmiş ki kalbi buna dayanamamış ve kalp krizi geçirip orada ölüvermiş.

sonra ne mi olmuş? Ned giden bacağının intikamını alırcasına miras kalan tüm parayı partilerde, tatillerde ve pahalı mücevheratlarda harcamış.

 

HETTY GREEN : Dünyanın en zengin ve cimri kadını

Coronavirus (Covid-19)

  • 6,089,156Coronavirus Vaka Sayısı
  • 368,696Ölü Sayısı
  • 3,022,901Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 20:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar