Samsung'dan katlanabilir ekranlı telefon

Samsung merakla beklenen katlanan telefonunu tanıttı ve Android yazılımcılarını yeni cihaz için uygulama geliştirmeye çağırdı. Katlı haldeyken cep telefonu büyüklüğündeki cihaz, açıldığında bir tablet boyutuna erişiyor.

Yılın ikinci çeyreğinde Çin şirketi Huawei, Apple'ı geçerek Samsung'un ardından en çok cihaz satan mobil telefon üreticisi olmuştu.

Samsung'un satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 azalmıştı. Yüzde 20 pazar payına sahip olan Samsung'un bu dönemde en fazla düşüş yaşayan şirket olduğu belirtiliyor.
San Fransisco'da şirketin mobil telefon bölümümün başkan yardımcılarından Justin Denison tarafından tanıtılan telefonun diyagonal büyüklüğü 18.5 santimetreye ulaşıyor.
Samsung tanıtımda medya ve yazılımcılara ikiye katlıyken kalın bir telefon gibi duran cihaza dokunma ve yakından bakma fırsatı vermedi.
Google'ın Android işletim sisteminin başkan yardımcısı Dave Burke, California'da düzenlediği basın toplantısında Samsung'un yeni yılın başlarında yeni bir Android cihaz çıkarmayı planladığını söyledi. Burke, "Birkaç Android telefon üreticisinden katlanabilir telefonlar görmeyi bekliyoruz" dedi.
Samsung yeni telefonun toplu üretimine önümüzdeki aylarda başlamayı planladığını açıkladı. Konferansta Joshua Clark adlı bir yazılımcı, katlanabilir telefonların yaygınlık kazanabilmesi için Samsung'un rakiplerine teknoloji satması gerektiğini belirtti. Clark, Google'ın Samsung'a desteğinin büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Samsung'dan katlanabilir ekranlı telefon Samsung'dan katlanabilir ekranlı telefon Samsung'dan katlanabilir ekranlı telefon

Popüler Kullanıcılar