Hadi ipucu 8 Kasım sorusu ve cevabı: Rugby’den doğan, Amerikan kültürünün en popüler sporunun adı nedir?

Hadi ipucu Rugby’den doğan Amerikan kültürünün en popüler sporunun adı nedir sorusu araştırılıyor. Hadi ipucu joker kodu nedir? 8 Kasım’da #Hadi Bilgi Yarışmasında ipucu olarak, “Hadi Spor Gecesi'yle 20:30'da Sporsever Hadiciler el kaldırsın, bu ipucu onlar için!
Rugby’den doğan ve sahasında 10-20-30 gibi sayıların bulunduğu, Amerikan kültürünün en popüler sporunun adını bilen var mı?” sorusu soruldu.

#Hadiipucu

Amerikan futbolu (ABD ve Kanada'da futbol, diğer bölgelerde korumalı futbol olarak bilinir) her takımında 11 kişi bulunan ve 2 takımla oynanan bir spordur. Oyundaki amaç, takım hücumdayken topu pasla ya da koşuyla, savunma takımına kaptırmadan, karşı tarafın saha sonuna ulaştırmaktır. Bunu yaparken hücum takımı, topu pas ya da koşu yardımıyla 10 yardalık mesafeden 4 hakkı içinde geçirmelidir. Eğer hücum takımı bu 10 yardayı geçerse, yeni 4 hak kazanır. Ayrıca skor (ya da sayı) kazanmanın 2 ana yolu vardır. Bunlardan birincisi topu pasla ya da koşuyla rakibin saha sonuna taşımak (Touchdown, 6 puan), diğeri ise topa vurarak sayı direklerinin arasından geçirmektir (Field Goal, 3 puan). Maçın sonunda en çok puanı olan taraf, maçı kazanır.


HADİ 8 KASIM 20.30 İPUCU

SORU: Hadi Spor Gecesi'yle 20:30'da Sporsever Hadiciler el kaldırsın, bu ipucu onlar için! Rugby’den doğan ve sahasında 10-20-30 gibi sayıların bulunduğu, Amerikan kültürünün en popüler sporunun adını bilen var mı?

CEVAP: Amerikan Futbolu

Hadi ipucu 8 Kasım sorusu ve cevabı: Rugby’den doğan, Amerikan kültürünün en popüler sporunun adı nedir?

Popüler Kullanıcılar