Gümüş suyunun faydaları nelerdir ?

Gümüş suyu nedir faydaları nelerdir? 

Gümüş suyunun insan sağlığına olan faydalarını biliyor musunuz? İşte gümüş suyu hakkında tüm bilinmeyenler!

 

Enfeksiyon hastalıklarında kullanılır

Gümüş parçacıklarının saf su içerisinde homojen olarak dağılmış haline gümüş suyu denir ve 6 dakikada etkisini gösterir. Koloid gümüş gümüş suyu parçacıklarının içinde bulunduğu yere denmektedir. Bu özel su alternatif tıpta kullanılmaktadır. Antibiyotik özellikleri olan bu suyun enfeksiyon hastalıklarında kullanılır. 

 

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılır

Gümüş suyu birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bunlardan bazışarı; Lyme hastalığı, tüberküloz ve hatta AIDS gibi hastalıklarda bile tedaviye yardımcı olabileceği düşünülmektedir. 

 

Kaşıntı ve tahrişi azaltır

Örneğin normal ya da güneşten kaynaklı oluşan yanıkları tedavi eder. Buradaki hücreleri yok ederek yeni cilt hücrelerinin oluşmasını destekler. Yapılan bir araştırmada sinüs enfeksiyonlarının yayılmasını engellemek için ve kontrol etmek için kullanılır. Genellikle bu sudan özel burun spreyleri yapılır.Antiseptik özelliği sayesinde yüzde gelişmiş mikropları temizler. Örneğin şiddetli ve ağrılı sivilce tedavisinde etkilidir.

 

Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar

Eski zamanlarda bu suyu yaraları temizlemek ve çabuk iyileşmesini sağlamak için kullanılırmış. Aynı zamanda eklemlerde ortaya çıkan ciddi sağlık sorunlarını engelleyip, kemik ve kas sistemlerinin daha sağlıklı çalışmasını destekler.

 

Sinüziti tedavi eder

Uluslararası Alerji ve Rinoloji Forumu’nda yayınlanan bir araştırmaya göre, sinüs enfeksiyonlarını kontrol etmek için yaygın olarak kullanılan koloidal gümüş suyu, burun spreyi olarak da faydalı olabilir.

 

Gümüş suyu nasıl kullanılır?

Gümüş suyu ağız yoluyla kullanıldığında 6 dakika içerisinde etkisini gösterebilen bir üründür. Koloidal gümüş suyu, gümüş parçacıklarının saf su içerisinde homojen olarak dağılmış halidir. Çözülen gümüş partikülleri aynı elektrik yüküne sahip oldukları için birbirini iterler. Bu sayede çözücü içerisinde tamamen homojen olarak dağılmış olur. Gümüş partiküllerinin aynı elektrik yüküne sahip olup birbirini itmesi ve homojen olarak dağılması, vücutta yığılma yapmamasına olanak sağlar. Belli bir süre dolaşım sisteminde görevlerini tamamladıktan sonra sindirim sistemi yoluyla dışarı atılırlar. Hem homojen olup birbirine temas etmemesi, hem de sindirim sistemi yoluyla kolaylıkla atılabilmesi özelliklerinden dolayı, koloidal gümüş suyu hiçbir yan etkiye ve kalıcı etkiye sahip olmadığı söylenmektedir.

#gumussuyu 

 

 

Gümüş suyunun faydaları nelerdir ?

Coronavirus (Covid-19)

  • 12,360,497Coronavirus Vaka Sayısı
  • 556,287Ölü Sayısı
  • 4,635,491Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar