MEHMET BARLAS: İçi boş siyasi tartışmalar arasında Türkiye’yi izlemek çok da zor değil

Siyaset üzerinde tartışma yapanlara ve özellikle CHP sözcülerine konu üretmek o kadar kolay ki... Mesela eski bir bakan "Artık yüzde 50+1 değil yüzde 40+1 olmalı" diye ortaya bir konu atarsa, televizyondaki tartışmalarda CHP yandaşlarının günlerce "Gördünüz mü, Erdoğan yeniden seçilmeme ihtimalini düşünüyor" dediklerini duyacaksınız.
HDP-CHP yakınlığı
Bundan daha cazip bir tartışma konusu ise, CHP'nin HDP ile iç içe geçmişliğinin İYI Partilileri öfkelendirdiğini söylemek olabilir. Bu durumda kendilerini CHP sözcüsü olarak gören tartışmacılar Millet İttifakı'nın sonsuza kadar süreceğini ve zaten şu anda kentlerin yönetiminin yüzde 60'ı CHP'nin elinde olduğu için, fiilen CHP'nin iktidarda olduğunu söyleyebilirler.
Kılıçdaroğlu'nun ezberleri
Bu tür ayrıntılı tartışmalar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilgisini asla çekmez. Çünkü Kılıçdaroğlu'nun ezberleri vardır ve bu ezberlere, ayrıntılar üzerinden ulaşılmaz. Kılıçdaroğlu'na göre mesela dış siyasette AK Parti iktidarı ne yapıyorsa, hepsi yanlıştır. Türkiye hem Sisi ile hem de Esad'la yakınlaşmalıdır. S-400'ler hemen Rusya'ya geri gönderilmeli ve S-400 alımından ötürü Amerika'dan özür dilenilmelidir.. Bu arada mümkün olursa AK Parti iktidarının önde gelenleri, vatana ihanet suçlaması ile siyaset dışında bırakılmalıdır.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

MEHMET BARLAS: İçi boş siyasi tartışmalar arasında Türkiye’yi izlemek çok da zor değil

Coronavirus (Covid-19)

  • 759,203Coronavirus Vaka Sayısı
  • 36,432Ölü Sayısı
  • 159,415Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 20:25

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar