ALZHEİMER’ İN ESAS SEBEBİ VİRÜS VE BAKTERİLERDİR

Alzheimer hastalığının esas sebebinin bir virüs (herpes simpleks virüs tip-1) ve iki bakteri (Chlamydia pneumoniae ve birçok spiroket türü) olabileceği iddia edildi. Makaleye göre, steril oldukları varsayılan kırmızı kan hücrelerinde uyku halinde olan mikroplar bulunuyor ve bunlar seneler sonra uyanarak çoğalmaya başlayabiliyor.

***

Journal of Alzheimer’s Disease isimli dergide yayınlanan makalede Alzheimer hastalığının esas sebebinin bir virüs (herpes simpleks virüs tip-1) ve iki bakteri (Chlamydia pneumoniae ve birçok spiroket türü) olabileceği iddia edildi.

Uzmanlar, bu mikropların Alzheimer’ deki rollerini gösteren çok fazla veri olmasına rağmen bunun üzerinde fazla durulmadığına, son 10 senede yapılan 400’ den fazla çalışmada da herhangi müspet bir sonuç elde edilemediğine dikkat çekiyorlar.

Başlangıçta bazı virüslerin kanser yaptığına, Helicobacter’ in mide ülserinin sebebi olduğuna önem verilmemesini örnek gösteriyorlar.

alzheimer virus ile ilgili görsel sonucu

 

Demir metabolizmasındaki bir bozukluğun mikropların uyanmasına ve çoğalmasına yol açtığı, demirin tabii yollarla veya şelatörlerle uzaklaştırılmasının bilişsel bozukluğu önleyebileceği ileri sürülüyor.

Alzheimer’ in karateristik özelliğinin beyinde amiloit beta peptitler ve anormal tau proteinlerinin birikmesine eşlik eden sinir hücreleri kaybı ve ilerleyici sinaptik disfonksiyonu olduğu bilinmekle beraber hastalığın sebebi belli değildir.

Kaynak: https://content.iospress.com/articles/journal-of-alzheimers-disease/jad160318


Coronavirus (Covid-19)

  • 6,982,883Coronavirus Vaka Sayısı
  • 402,273Ölü Sayısı
  • 3,167,193Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar