Eynal'da Dev Kış İndirimi...

KÜTAHYA'nın Simav ilçesinde belediye tarafından işletilen 800 yatak kapasiteli Eynal Kaplıcaları'nda kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle konaklama ücretlerinde yüzde 35'ye varan oranlarda indirime gidilmesi hastalıklarına şifa arayan yerli ve yabancı turistleri sevindirdi.
Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Kalay, 1 Ekim'den itibaren şifalı sularıyla ünlü Eynal Kaplıcaları'ndaki 800 yatak kapasiteli apart motellerdeki konaklama ücretlerinde Belediye Meclisi'nin oy birliğiyle almış olduğu karar doğrultusunda yüzde 35'lik indirime gittiklerini söyledi. Başkan Yardımcısı Kalay, "Uygulama ilçemize çifte kazanç sağladı. Tesislerimizde doluluk oranı yüzde 100'e yaklaştı. Turistik ilçemiz yaz mevsiminde olduğu gibi hareketlendi. Hareketlilik hem belediyemize hem de esnaflarımıza yaradı" dedi.
Kaplıcadaki kış tarifesinin geçtiğimiz yıllarda da uygulandığını belirten Başkan Yardımcısı Kalay, "Kaplıcamızdaki yerin 300 ile 500 metre altından gelen şifalı sular, romatizma başta olmak üzere kırık, çıkık, siyatik, lumbago, bel fıtığı, cinsel rahatsızlıklar, ruhen ve bedenen görülen yorgunluklar gibi insan yaşamını doğrudan ilgilendiren tam 14 ayrı hastalığa iyi gelmektedir. Yüzde 35’lik indirim kararının ardından kaplıcamızda önceleri 110 lira olan apart motellerimizin günlük ücreti 65 lira oldu. Dayalı döşeli apartlarımızın günlük ücretleri de 100, 105, 110, 115 ve 120 lira arasında değişiyor. İndirimi duyan vatandaşlarımız yurdun dört bir yanından kaplıcamıza akın etti. Şifalı sularımızdan daha fazla vatandaşımızın yararlanıyor olması bizi sevindiriyor. Kış tarifesi Mayıs ayına kadar sürecek" diye konuştu.

Eynal'da Dev Kış İndirimi...

Popüler Kullanıcılar