Yusuf Yetişgin'den Şölen Havasında Adaylık Açıklaması...

Tarihi Yarımada Girişimci İşadamları Derneği (TAYGİAD) Başkanı Yusuf Yetişgin, 2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP'den Fatih Belediye Başkan aday adayı olduğunu, Fatih ilçesinde bulunan 19 Mayıs Toplantı Salonunda geniş bir katılımlı bir programla açıkladı…

ŞÖLEN HAVASINDA ADAYLIK AÇIKLAMASI
Çok sayıda partilinin yanı sıra, siyasi parti temsilcileri, belediye başkan aday adayları, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve iş dünyasının önemli isimlerinin katıldığı kahvaltılı törende konuşan Yetişgin, “Fatih değişirse, İstanbul değişir” diyerek, Fatih’te iktidara aday olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetinden sonra ikinci büyük eseri ve emaneti olduğunu söyleyen Yetişgin, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı bu yolda bir bayrak yarışı vardır ve ben bu yarışta Fatih’e hizmet için adayım.” Dedi. Yetişgin’in sözleri salonu dolduran davetliler tarafından sık sık alkışlarla kesildi…

“FATİH İÇİN PROJELERİMİZ VAR”

Tarihi yarımadada faaliyet gösteren 22 oda ve derneğin tek çatı altına toplanmasıyla oluşan ve kısa adı TAYGİAD olan Tarihi Yarımada Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Yusuf Yetişgin, bir STK başkanı olarak tarihi yarımada için birçok proje ürettiklerini bu projelerin bir kısmını kendi imkanlarıyla hayata geçirdiklerini, ancak bir kısmının ise bazı şartlardan dolayı hayata geçiremediklerini belirterek, “Bu projeleri ve daha birçok projeyi hayata geçirmek için adayım” dedi.

3 kuşaktır Fatih’li olan Yetişgin ailesinin ferdi olan Yusuf Yetişgin, Fatih’i en iyi bilen insanlardan biri. Yetişgin, “Bu ilçenin tamamıyla ilgili tespitlerimiz ve çözüm önerilerimiz var. Çünkü ben bu ilçede doğdum, bu ilçede büyüdüm, bu ilçede ticaret yapıyorum ve hala bu ilçede ikamet ediyorum.

“FATİH’İN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR”

Yaklaşık 19-20 senedir bu ilçede, bu ilçenin sokaklarında sorumluluk alıyoruz. Fatih’in sorunlarıyla ilgili olarak birçok çözüm önerisi ve proje hazırladık, sadece sorun tespiti yapmadık, sorunların çözümlerini de önerdik. Bu projelerin bir kısmını kendi imkanlarımızla hayata geçirdik, bazıları imkansızlıklardan dolayı yarım kaldı. Biz projelerimizle geliyoruz.

“FATİH’İ YENİDEN CAZİBE MERKEZİ YAPMAK İÇİN ADAYIZ”

Fatih değişiyor, Fatih’in çehresi değişiyor, Fatih’in havası değişiyor. Bu değişim olumlu bir değişim değil maalesef ve sadece ben değil, Fatihlilerin tamamı bu değişimden rahatsız. Biz Fatih’i cazibe merkezi yapmak için adayız.

Bütün Fatih sevdalıları olarak bu değişimi yeniden olumluya çevirmek için adayız. Yaşanan olumsuzluklara karşı bir türlü birlik olamadık, çünkü hep ayrıştırıldık! Biz Fatihlilerin yeniden bir olması için adayız.

Komşululukların yeniden hayat bulduğu, ticaretin yeniden canlandığı, sadece yaşayanların değil, aynı zamanda ziyaret edenlerinde mutlu olduğu yeni bir Fatih yaratmak için adayız.

Kimsenin cinsiyetinden, dininden, mezhebinden, etnik kökeninden, gelir seviyesinden ve siyasi düşüncesinden dolayı ötelenmediği, ayrıştırılmadığı bir Fatih özlemi için adayız.

Biz merkeze insanı alıyoruz. Buradaki insanların; sağlık, eğitim, iş, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap veren sosyal belediyecilik anlayışıyla adayız.” Diyen Yetişgin, Fatih’in yeşil alan ihtiyacı, sokak hayvanlarıyla ilgili projeleri ve merkezinde insan olan daha birçok projeleriyle Fatih belediye başkanlığına aday olduklarını söyledi.

CHP Fatih Belediye Başkan Aday Adayı Yusuf Yetişgin’in konuşmasından sonra söz alan davetliler, Yetişgin’in Fatih için en doğru aday olduğunu söyleyerek, destek mesajları verdiler…

#Istanbul34 #Fatih #yerel19 #yerel2019 #yerelsecim2019 #yerelsecimler2019 #yerelsecim #yerelsecimler #YerelsecimlerIstanbulFatih #IstanbulFatih #YusufYetisgin #CHP

Sıtkı Sıyrık

Coronavirus (Covid-19)

  • 261,142,534Coronavirus Vaka Sayısı
  • 5,210,452Ölü Sayısı
  • 20,018,861Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 19:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar