TECRÜBELİ İSİM YAHYA ATICI FATİH’E TALİP OLDU


Türkiye yüzünü 31 Mart 2019’da yapılması kesinleşen Mahalli İdareler Seçimlerine döndü. Ak Parti Fatih İlçe Teşkilatı ilçede yeniden zafer kazanmak için hummalı çalışmalarına başladı. Fatih Belediye Başkan Aday Adayları da 16 Kasım tarihine kadar resmi müracaatlarını gerçekleştiriyor. Ak Parti Fatih İlçe Teşkilatı’nın Kurucu İlçe Başkan Yardımcısı ve Fatih Belediyesi’nin 15 yıldır Meclis Üyesi olan Ak Parti Grup Başkan Vekili Yahya Atıcı Başkanlık için Aday Adayı başvurusunu gerçekleştirdi. Atıcı’ya Fatihlilerin ilgisi de desteği de yoğun oldu.

Tecrübeli Siyaset İnsanı Yahya Atıcı, Fatih Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu önceki gün ilan etmişti. Kurucu İlçe Başkan Yardımcısı Atıcı, Ak Parti Fatih İlçe Başkanlığı’na akşam saatlerinde giderek resmi başvurusunu yaptı.

Kıdemli Siyasetçi Atıcı’yı Ak Parti Fatih İlçe ve Meclis Grup Başkanı Orhan Narin karşıladı. Atıcı’ya müracaatı sırasında Ak Parti Fatih Belediyesi Eski Meclis Üyesi Zeki Gündoğdu, İstanbul Düşünce Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Halil İbrahim Erbay, İBB Başmüfettişi Süleyman Hacıcaferoğlu, İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İbrahim Doğan Salman, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ünal, Ak Parti Fatih İlçe Başkan Yardımcıları Eczacı Yunus Dadaşoğlu, Faysal Yılmaz ve Süleyman Sapken, 7 Hilal Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Öztürk, HAK-İŞ Başkanı Orhan İlhan, Gazeteci-Köşe Yazarı Ahmet Aydın, İlim Yayma Kurucularından Mustafa Yerli, sevenleri ve teşkilat mensupları eşlik etti.Atıcı’nın müracaatı sırasında Ak Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin ilk sözü aldı ve şunları söyledi: “Sizleri aramızda görmek bizler için onurdur. İnşallah partimiz adına çıkılan bu yolda biz Yahya Kardeşim ile kuruluştan bu yana birlikteyiz. Hizmet etmeye çalıştık. Fatih’e hizmet etmek herkese nasip olmaz. Elhamdülillah nasip oldu ve bugüne kadar herkes gücünün yettiğince en iyi şekilde Fatih’e hizmet etti ve ediyor. Aday Adaylarımız var. Süreç Cuma gününe kadar devam ediyor. Partimiz adına Fatihimizi en iyi şekilde temsil edileceğine inanıyorum. Nasip meselesidir. Hizmet etmek için yola çıkılıyor ve nasip olur inşallah. Teşkilatın içerisinden geliyoruz. Bize ne görev verilirse onu yapmaya çalışıyoruz. Şahsına, Ailesine, Partimize, Fatihimize ve Ülkemize hayırlı olsun diyorum.”.Yahya Atıcı Fatih Belediye Başkan Aday Adayları arasında tek kurucu İlçe Başkan Yardımcısı unvanını taşıyor. Atıcı müracaatı sonrası Gazetemize yaptığı açıklamada siyasi geçmişinden, mücadelesinden ve Fatih için hizmetlerinden bahsetti. Atıcı açıklamasında şunları kaydetti:

ATICI KURUCU İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI

Tam 16 yıl önce Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte “kaynak Türkiye” diyerek ve milletimize güvenerek yola çıktık. Milletimizin teveccühüyle gerçekleştirdiğimiz büyük dönüşümler, icraat ve yatırımlar, ulaştığımız hedeflerle ülkemizin ne denli güçlü bir ülke olduğunu dostumuza düşmanımıza gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Çıktığımız yolda Mevla’m nasip eder ve kısmet olursa Fatihimize ve halkımıza hizmet etmek için talip oldum. 40 yıllık Fatihliyim. İlçemizi iyi tanıyorum. 2002 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız çat kapı Fatih’e gelmişti. İlçe Başkanlığı Makamında Bayraklarımızın arasında İsmail Hakkı Bey ve şahsım Cumhurbaşkanımız ile hasbihal etme imkânı bulmuştuk. Makama girer girmez aklıma o fotoğraf karesi geldi. Öncelikle sizler ile paylaşmak istedim bu anımı. Burası benim evim. Yıllardır arkadaşlarımız ile ilçemizde beraber olduk, hep birlikte çalıştık, milletimize hizmet ettik.FATİH’E HİZMET ETTİ VE EDİYOR

Biz teşkilatçıyız, partimizin her kademesinde göreve hazırız. Ak Parti Kurucu İlçe Başkan Yardımcısı olarak partimin bir neferi olarak Fatih’e ve Fatihlilere hizmet etmeye başladım. Fatihimizin sorunlarını çözmek için elimiz taşın altına koymaktan bir an olsun çekinmedim. Sorunların çözümü noktasında öncülük yaptım. Milletimiz için belediyemizi yöneten kadro olarak projeler ürettik. Bu projelerin birçoğunda hem Belediyemiz içerisinde hem de sokaklarda uygulanması noktasında çalışma arkadaşlarımız ile bulunduk. 2004 yılından bu güne 3 dönemdir yani 15 yıldır Belediye Meclis Üyesiyim. Belediyeciliğin ana unsuru olan Finans ve Yönetimi konusunda 25 yıllık tecrübeye sahibim. Belediyemizi ve iç işleyişini de yakından biliyorum takip ediyorum.

PARTİSİNİN ZAFER KAZANMASI İÇİN ÇALIŞTI

2014 Mahalli İdareler seçimlerinde İlçe Başkanımız tarafından Seçim koordinasyon Başkanlığı görevi tebliğ edildi. Bu dönemde de yine Meclisimize partimiz adına Meclis Üyesi seçildim. 2014 yılında bu yana Ak Parti Grup Başkan Vekilliği görevini sürdürüyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa Cumhurbaşkanlığı seçimi oldu. 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Fatih Seçim Koordinasyon Başkanlığı görevini yapma şerefe de şahsıma nasip oldu. Tüm bu görevlerden sonra Fatih Belediyesi’nde bütün kademelerdeki görevlerimi tamamladığıma inanıyorum.

BİLGİLİ, TECRÜBELİ VE DONANIMLI İSİM ATICI

İstanbul’un çeyiz sandığı Fatih ilçemizin sakinlerine yıllardır yorulmadan, dava ruhunu kaybetmeden hizmet ediyoruz. Bir yandan da önümüze çıkan engelleri milletimizle birlikte aşarken, diğer yandan her alanda yeni hizmetler ve eserler kazandırıyoruz. Siyasi tecrübelerim, bilgi birikimlerim, finans yönetimindeki başarılarım, insan kaynakları yönetimindeki özel sektörden gelen tecrübelerim ile Fatih Belediye Başkan Aday Adayı olarak yola çıktım. Fatih’in sorunlarını bilen biri olarak Çevre, Şehircilik ve İmar konularında şahsımın kâfi derecede birikimli, donanımlı ve tecrübeli olduğumu inanıyorum. Bu nedenle yeni dönemde Fatih halkımıza hizmet etmek için, Rabbim nasip ederse hayırlı bir süreç başlıyor bizler için.

ATICI’YA DESTEK DE İLGİ DE BÜYÜK

Saygı değer Teşkilatımızın, Fatih’in ileri gelen STK’larının, esnaflarının, muhtarlarının ve Fatihlilerin önerisi ve ısrarı ile karşınızdayım. Bu görevi en iyi şekilde yapmaya hazırım. Partimden, gerek bulunmuş olduğum iş çevresinden ve İstanbul genelindeki etkin olan Sivil Toplum Kuruluşlarının desteğiyle inşallah yola çıktık. Şahsıma görev verilir ise başaracağıma inanıyorum. Niyetim hayır, inşallah Mevlam da nasip ederse, bu görevi yapacak tecrübeye sahibim.

BAŞKANLIĞA YAKIŞAN İSİM ATICI

17-25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da hiçbir güç odağının aziz milletimizin kutlu yürüyüşüne engel olmasına izin vermedik. Asla başımızı eğmedik. Bundan sonra da asla eğmeyeceğiz. 31 Mart seçimlerine doğru ilerlerken tüm gücümüzü, her zaman olduğu gibi yine milletimizden alıyor, milletimizin hayır dualarıyla yeni bir dönemin daha perdesini aralamayı arzu ediyoruz. İşte bu nedenle 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminde Fatih Belediyemize AK Parti Bayrağını bir kez daha yeniden güçlü olarak dikmek için Fatih Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için sizlerin huzurundayım. Allah yar ve yardımcımız olsun.YAHYA ATICI KİMDİR?

1968 yılında Erzurum’un İspir İlçesi’nde doğan Atıcı, İlkokulu Erzurum Bozanköy, orta öğrenimini İstanbul/Fatih’te, liseyi İstanbul İmam Hatip Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Ardından Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Özelleştirme Konusunda yüksek lisansını yaptı.

Eğitim hayatı sonrası sosyal hayat ve siyasetle iç içe bir yaşamı tercih eden ATICI, disiplinli genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenmeye başladı. Tam da bu yıllar aktif politikaya ve Sivil Toplum çalışmalarına adım attığı döneme rastlamaktadır. 90’lı Yıllar, Türk Siyasetinin ve gençlik hareketlerin buhranlı geçtiği, tarihe damga vurmuş önemli olayların yaşandığı yıllardı. ATICI’nın Milli Gençlik Vakfı ile tanışması tamda o döneme denk gelmişti. Sırasıyla İstanbul Şubesi’nde İl Sekreteri, İl Başkan Yardımcılığı ve Halkla İlişkiler Komisyon Başkanlığı yapacak 2000’li yılların sonunda tüzüğüne göre resmî kısaltması AK Parti olan amblemi sarı ve siyah renklerden oluşan ampul’ün aydınlığına kapılacaktır. AK PARTİ’nin Kurucu Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan, partinin siyasi yelpazedeki yerini muhafazakâr demokrat olarak tanımlayacak ve partinin kurucularını siyasetin önde gelen isimlerinden seçecekti. O dönem 33 yaşında olan ATICI ise daha sonra bir başarı hikâyesine dönüşecek AK Parti’nin İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı’nın Kurucuları arasında yer alarak 15 aylık bir parti ile 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan seçimlere İlçe Seçim İşleri Başkanlığı ve İl Seçim İşleri Komisyon Üyeliği görevleriyle girecekti. 58. ve 59. Cumhuriyet Hükümetleri kurulurken tarihler 2003 yılını gösteriyordu. Bu yıllarda Türkiye yenilenme hareketine bir yenisini eklemek üzere 2004 Yerel Seçimlerine hazırlanmaya başlamıştı bile.

28 Mart 2004 Yerel Seçimlerde Birinci parti olan AK Parti’nin belediyeler bazındaki sonuçlara göre kazandığı 1.950 belediyeden biride Fatih’ti. Yerel Seçimlerde, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkanlığı ve İl Yerel Yönetimler Komisyon Üyeliği görevlerini başarıyla sürdüren ATICI, ardından Fatih Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçilmişler arasına girecek, Belediye Meclisi’nde Bütçe ve Dış İlişkiler Komisyon Üyesi, Meclis 1. Başkan Vekili görevlerini yaklaşık 5 yıl süresince başarıyla sürdürecekti. 2006 yılında Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren İçişleri Bakanlığı Kent Konseyi Yönetmeliği çerçevesinde Fatih Belediyesi Kent Konseyi Başkanlığı 3 yıl süreyle Yahya ATICI’ya emanet edilmişti. 2007 yılı Kalkınma hızının arttığı, belediyecilik hizmetlerinde tarihi değişimlerin yaşandığı yıllardan biriydi. ATICI, Türkiye tarihinde hükûmette bulunan bir partinin girdiği seçimlerde oy oranını en çok arttıran partiler arasına girdiği 2007 Genel Seçimlerde AK PARTİ’nin Fatih Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı olarak görev yapıyordu. Zaman hızla geçiyor, ATICI’nın siyasi tecrübesi artarak devam ediyor ve belediyecilik hizmetlerine her geçen gün daha hâkim oluyordu. Tarihi boyunca girmiş olduğu her seçimde de birinci parti olarak ipi göğüsleyen AK PARTİ, 2009 Yılında yeniden Fatih’i yönetme yetkisi almıştı. Belediye Meclis üyeliğinde 2.dönemine giren ATICI, bu kez Meclis Bütçe Komisyon Başkanı ve Meclis 1. Başkan Vekili olarak siyasi hayatına devam edecekti.

Bu görevleri esnasında sivil toplum kuruluşlarında ve görevde olduğu siyasi partinin teşkilat kademesinde kadınların ve gençlerin bu alanlara katılımını arttırıcı çalışmalar yapmış, toplumda siyasetin halk tabanına yayılması ve itibar görmesi yolunda önemli girişimlerde bulunan ATICI, 2014 Yerel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Fatih İlçe SKM Başkanlığı, 2015 Genel Seçimler 2.Bölge SKM Üyeliği, AK Parti Grup Başkan Vekili ve 2017 yılında Yurtdışı Kazakistan SKM Sorumlusu olmuştur. Halen İstanbul Üniversitesi İktisat Mezunları Cemiyeti Üyesi, Yöneticiler ve İktisatçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Erzurum İş Adamları Derneği Üyeliği, Çevre Derneği Üyeliği, Fatih Emniyet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Düşünce Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği, ATİ ( Afrika – Türkiye İnsiyatifi Yönetim Kurulu Üyesi) Fatih İmam Hatip Lisesi Platformu Başkanlığı ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Disiplin Kurulu Başkanlığı görevlerine devam etmektedir.

ATICI, İngilizce bilmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.


#RecepTayyipErdogan
#Cumhurbaskani
#TayyipErdogan
#Erdogan
#Istanbul
#Istanbul34
#Fatih
#YahyaAtici
#yerel19
#yerel2019
#yerelsecim2019
#yerelsecimler2019
#yerelsecim
#yerelsecimler

Sıtkı Sıyrık Sıtkı Sıyrık Sıtkı Sıyrık Sıtkı Sıyrık Sıtkı Sıyrık

Coronavirus (Covid-19)

  • 266,678,335Coronavirus Vaka Sayısı
  • 5,277,344Ölü Sayısı
  • 21,184,355Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 05:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar