Kaymakam Halim muhtarları uyardı...

KÜTAHYA’nın Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, ruhsatsız iş yeri açılmasına göz yumma başta olmak üzere, asayiş, trafik, metruk binaların yıkımı,ve içme sularının klorlanmasına özen gösterilmesi gibi bir çok konuda muhtarlara uyarılarda bulundu.
Baş Değirmenler Restoranda yapılan geniş kapsamlı toplantıda muhtarlara uyarılarda bulunan Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, “Son günlerde köylerde yaptığımız gezilerde bazı işyerlerinin ruhsatsız bir şekilde açıldığına tanıklık ediyoruz. Ruhsatsız iş yeri açılmasına kesinlikle göz yummayın. Bu şekilde 3 köyümüzde aksaklık tespit ettik ve gereğini de yaptık. Bundan böyle ruhsatsız iş yeri açılmasına göz yummak yok. Açılacak iş yeri için ruhsat almak çok kolay. İş yeri ruhsatları başvuru yapıldığı gün alınabiliyor. Bunun yanında Simav’da önceden tespit ettiğimiz 165 metruk evden 100’ünün yıkılmasını sağladık. Kalan 65 metruk binanın da en kısa sürede yıkımının bir an önce gerçekleşmesi gerekiyor. Bu hususta sizlerin desteğini bekliyorum. Bu tür metruk evler hem vatandaşın can ve mal güvenliği açısından önemli hem de asayiş yönünden önemli. Bunun yanında asayiş konusu da çok önemli. Köyünüze gelip gidenleri iyi takip edin. Trafikte aksamalara yol açan, kendi aracında bile olsa sigara içen, direksiyon başında cep telefonu ile görüşen, vatandaşların hayatını tehlikeye atan sürücülerle yolda makas atan sürücüleri anında kolluk kuvvetlerimize bildirin. Sizler bizim gözümüz, kulağımız, elimiz ve ayağımızsınız. Bu şirin ilçenin gelişip güzelleşmesi ve kalkınması hepimizin koordineli bir şekilde çalışmasıyla mümkündür” dedi.
İçme sularının düzenli bir şekilde klorlanmasının da önemine dikkat çeken Kaymakam Halim, “ İçme sularının düzenli bir şekilde klorlanması görevi sizlerin. Bu hususta ihmali olanlara ağır cezalar gelecek” şeklinde uyarılarda bulundu.
Kaymakam Halim’in muhtarlarla yaptığı geniş kapsamlı toplantıya Simav Garnizon Komutanı Yarbay Mustafa Matar, Simav İlçe Emniyet Müdürü Aytaç Ayhan, siyasiler ve Simav’da görevli 113 köy ve mahalle muhtarı katıldı.

Kaymakam Halim muhtarları uyardı...

Popüler Kullanıcılar