ATATÜRK TÜCCARI KENE.!

17 Kasım 2018

      Hükümetin beyin göçü için yaptığı açıklamalara sevinmiş,lakin devam eden günde  bilmem ne fakültesinden bir kaç tane prof göz altına alınmış eee, bu tersine beyin göçü projemiz beyinsizlik göçüne dönüşmüş. İyi hoşta o methettiğin proflar neden göz altına alınmış onu neden yazmazsın bre Atatürk tüccarı.

16 Kasım 2018

      Bu makalesindeki anırma farklı,chp camileri ahır yaptı diyoruz ya belgeleri,delilleri ile anlatıyoruz ya,bu herifci de ,söz de bize vuruyor. Üç kağıtcı Atatürk tüccarı seni.

15 Kasım 2018

      Memleketin balık problemine el atmış 15 Kasım daki hönkürmesinde,hönkürmüşte ,farkında olmadan laik,kemalist düzenin ,denizciliği 1920 lerden itibaren nasılda sömürdüğünü itiraf etmiş,enteresan.

14 Kasım 2018

      Burda iyice zıvanadan çıkmış,sözde Atatürk ün dine verdiği ehemmiyetten bahs ediyor,diyanet işleri başkanının,Kadir Mısıroğlu na yapmış olduğu geçmiş olsun ziyaretini kınıyor. Neymiş, Mısıroğlu iltahaplı fikirlere sahipmiş.! Bende sorarım o zaman, Rıza Nur,Mustafa Kemal in en yakınındaki insan iken,hatıralarını yazdığı kitabı oqtaya çıkınca neden meczup,sapık ilan ettiniz,aynen Kadir Mısıroğlunu meczup ilan ettiğiniz gibi. Bi aralar kemal kılıçdaroğlu nun kardeşi Celal i de deli ilan ettiniz,sebeb? İşinize gelmiyor. Geç bu teraneleri geç Atatürk tüccarı seni.

13 Kasım 2018

      Kafadan mıçmış bu yazısında,liseden kalma bilgisiyle Sevr Anlaşması diyor mercimek beyinli. Sevr Projesi o projesi,tabi ne fark eder canım,benim bi şizofren tayfam Türkiye de ortalama yüzde ona tekabül ediyor,hem çalarım,hem oyanatırım ohhh hayat bana güzel... Girişten tüy dikince yazısının devamını okumaya gerek yok,bi önceki günkü yazısına geçeyim bu Atatürk ü satan tüccarın.

10 Kasım 2018

      Atatürk tüccarlığı yaparak cebini dolduran biri 10 Kasım da,her tarafından yağlar akan bir şeyler kaleme almasa,marshal yardımı ile yurda giren vitalar öksüz kalırdı mirim. Atatürk ün Anıtkabir e nasıl geldiğini anlatmışta,daha önce niye getirmemişler,yıllarca neden başka yerde muhafaza edilmiş sebebini yazmamış,Atatürk ün cenaze namazı ile ilgili olarakta bir bigi paylaşmamış. Hani uyanık ya bu Atatürk ün sırtına yapışmış da bir türlü rahat vermeyen tüccar kene,neyse ...

      Yukarda tarihlerinide yazmış olduğum günlerde yazılmış olan makalelerine kendimce cevap niteliğinde kısa notlar düştüm. Kimin makalelerinden mi bahs ediyorum.? Altı tane Atatürk kitabı "yazıp" sadece Atatürk ün üç,isimli olmasından faydalanıp,isimlerin sadece yerlerini ve kapak renklerini değiştirip,sabah,akşam,okurunu evirip,çevirip .........  sobeliyen,uğur dündar dan sonra Cumhuriyet tarihinin gelmiş,geçmemiş,en cepçi,para düşkünü,Atatürk tüccarı,daha ne diyim. Bu arada duayen hamamböceğine arenada bir sır hele,maaşı kaçbin dolarmış,hani sizler milletin maaşlarıyla ilgilenirsiniz ya,hele bizde bilek,kaça arpalanıyonuz hele.

      Selametle.

 

Popüler Kullanıcılar

}