Bulaşık Makinesi Su Birikmesi Sorunu(E15 Hatası) ve Çözümü

 

Mutfaklardaki en yorucu işlerden birisi olan bulaşık yıkama işini basit ve yanı sıra tasarruflu bir hale getiren bulaşık makineleri hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Bu nedenle de gündelik yaşantımız içerisinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullandığımız bulaşık makinenizde alabileceğiniz e15 hata kodu en yaygın görülen hatalardan birisidir. Bulaşık makinesini kullanamamanıza neden olduğundan e15 hata koduna dikkat etmeniz çok önemlidir. Göztepe Arçelik Servisi merkezi uzmanlarımız ile bulaşık makinenizin arızasını kısa sürede giderebiliriz.

Bulaşık Makinesi Su Birikmesi Sorunu Nedir?

Bulaşık makinesinin gösterge panelinde E15 hata kodunu alıyorsanız, makinenizin tabanında su birikmesi meydana geldiğini göstermektedir. Bu yüzden bulaşık makineniz  güvenlik amaçlı olarak makinenizin çalışmanızı engeller. Çünkü bulaşık makinenizin alt kısmında bulunan bu alanda “su seviye ölçer” isimli bir su seviye ölçücü ekipman bulunur. Bu ekipman, buradaki su seviyesini ölçerek, herhangi bir şekilde su seviyesinin normal seviyenin üzerine çıkması durumunda elektrik devresindeki akışı kesiyor. Bu nedenle de bulaşık makineniz fonksiyonlarını yerine getiremiyor ve gösterge panelinde E15 hata kodu veriyor. Eğer makinenizde bu hata kodunu alıyorsanız güvenli bir çözüm için mutlaka https://www.arcelikservisi.tv adresinden Arçelik Servisi merkezimize başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Bulaşık Makinesi E15 Hata Kodu Çözümü

Bulaşık makinenizin E15 hata kodunun çözümünü sağlamak üzere Örnek Mahallesi Arçelik Servisi teknikerlerimiz tarafından makinenin elektrik bağlantısı güvenlik amaçlı olarak kesilmektedir. Bu bağlantı kesildikten sonra bulaşık makinesi geriye doğru eğilir veya yatırılır. Bu şekilde makinenin alt tabanında biriken suyun tamamen boşaltılması sağlanır. Bulaşık makinesinin altında su birikmesine neden olacak “su sirkülasyonu” işlevinin tüm parçalarında arıza kontrolü gerçekleştirilir. Su sirkülasyonunun tam olarak yerine getirilememesine neden olan arızalı olan parçalar için onarım ya da değişim işlemi uygulanır. Bu şekilde makinenizin bir sonraki çalışmalarında da aynı şekilde tabanındaki sac üzerinde su seviyesinin artması gibi bir sorunun ortaya çıkmaması sağlanıyor. Bulaşık makinesinin tabanındaki su boşaltıldıktan sonra belirli bir süre bölgede bulunan kablolarda ıslanma meydana gelmiş olabileceğinden kuruması beklenir. Böylelikle çok daha güvenli bir şekilde makinenizi yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Bulaşık Makinesi Su Birikmesi Sorunu(E15 Hatası) ve Çözümü

Coronavirus (Covid-19)

  • 6,983,732Coronavirus Vaka Sayısı
  • 402,283Ölü Sayısı
  • 3,167,700Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar