Elektrikli Hasta Yatağı

 

Hasta yataklarının kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Çünkü hasta olan bireylerin konforlu ve sağlıklı bir şekilde zaman geçirmeye ihtiyacı vardır. Yatak; kişi açısından ortopedik özelliklere sahiptir. Ortopedik olmasının insan vücuduna önemli anlamda faydaları vardır. Örneğin kişi bedensel açıdan ağrılar çekiyor ise, bunun dindirilmesi gerekiyor. Ağrı dinmez ise, kişi kendisini mutsuz hissetmiş olacaktır. Beden ağrılarının en başında bel kaymaları ve bası yaraları geliyor.Bası yaraları sonucunda vücut içerisinde yaralar ve morarmalar oluşmaya başlar. Elektrikli hasta yatağı alarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Elektrikli yatak, içerisinde bulunan motor sistemi sayesinde çalışır.

Hasta Yataklarının İşlevselliği 

Hasta yataklarının işlevsel olması kişi açısından önemlidir. Çünkü hasta yatağı bu şekilde kişiye en fazla olan yararı sağlar. Elektrikli olan yatak, uzaktan kumandası sayesinde aktif bir şekilde çalışır. Kumandanın üzerinde 3 adet tuş takımı yer alıyor. Birinci tuş yatağın 90 derecelik bir açıya sahip olmasına yardımcı olur. 90 derecelik açı sayesinde, kişi boyun ve bel kısımlarında rahat eder. Örneğin bel kayması yaşayan bir kişi rahat eder.

Hasta Yataklarının Modelleri Nelerdir

Hasta yataklarının model ve özellikleri birbirlerinden farklılık gösteriyor. Örneğin hasta karyolasının her iki yanında iki adet korkuluk bulunuyor. Bu korkuluklar hastanın tutunarak yerinden daha rahat bir şekilde kalkabilmesine yardımcı oluyor. Korkuluklar tırtıklı ve demirden yapılmıştır. Ayrıca kişinin mikrop kapmaması için 300 derecelik bir fırın içerisinde fırınlamıştır. Korkuluklar sayesinde yerinden kalkan kişi; kas ve beden kısımlarının hareket etmesini sağlar. Kişi buna bağlı olarak bedensel açıdan kendisini daha iyi hissetmiş olacaktır. Elektrikli hasta yatağı kiralama hizmeti almak isteyen kişiler alış veriş konusunda araştırma yapabilirler. Sağlam bir yatak almak, hastalık süreci içerisinde kişiye fayda sağlayacaktır.

Hasta Yatağının Beden Sağlığına Katkıları 

Hasta yatakları beden açısından faydalıdır. Çünkü bedenin her bir noktasına etki eder. Elektrikli hasta yatağı hareketli bir yapıya sahiptir. Hareketli yapı, bedenin sırt, boyun, bel gibi birçok noktanın hareketlenmesine yardımcı oluyor. Yatağın kumandasının b tuşuna basılarak 45 derecelik bir açı elde edilir. Bacak ve ayak kısımları bu şekilde rahat etmiş olur. Uzaktan kumanda sayesinde yatak aktif bir şekilde çalışır. Uzaktan kumanda içerisinde kızıl ötesi ışınlar bulunuyor. Kızıl ötesi ışın kumandanın yatak ile etkileşim kurmasını sağlıyor.

Hasta Yatağının Motor Kısmı 

Yatağın içerisinde bir motor alanı bulunuyor. Motor kısmı sayesinde yatak hareketli bir yapıya sahip olur. Motor elektrik ile etkileşim kurduktan sonra çalışmaya başlıyor. Motorun ısınmaması için, küçük bir fan sistemi yer alıyor. Fan sistemi küçük olup yatağın alt kısımlarında bulunur. Motor ısınmadığı için kısa devre yaparak ya da yanarak bozulma ihtimali yoktur. Eğer motor parçası olası bir şekilde bozulur ise, yenisi ile değiştirilebilir.

Hasta Yatağı ve Fonksiyonel Özellikleri 

Hasta yatağının bir takım fonksiyonel özellikleri bulunuyor. Örneğin hastanın sık sık hastalanmaması için havalandırma bölümü bulunuyor. Yatağın küçük aparatları bulunduğu için, istenildiği zaman çıkarılıp takılabilir.Yatak bir yerden başka bir yere taşınmak istenildiği zaman tekerleri sayesinde çok kolay bir şekilde taşınabilir. Tekerler 360 derece dönebilen özelliğe sahip olup, aynı zamanda da güvenlik kilidi bulunuyor. Güvenlik kilidi eğer kapatılır ise, yatağın olası bir şekilde hareket etmesi önlenmiş olur. 

Hasta Yatakları ve Temizlik 

Hasta yatağının düzenli aralıklar ile dezenfekte edilmesi gerekiyor. Eğer temizlik işlemleri ihmal edilir ise, kişinin hastalık sürecinin nüksetmesi çok normaldir. Böyle bir durumun meydana gelmemesi adına, düzenli temizlik ve dikkat gerekiyor. Temizlik aşamasında motor durdurulmalı ve silindikten sonra çalıştırılmalıdır. Hasta yatağına ihtiyaç duyan kişiler, firmamız tarafından bilgi alabilirler. Firmamız Radikal Medikal hasta yatakları satış ve kiralama hizmetleri veriyor.

Elektrikli Hasta Yatağı

Coronavirus (Covid-19)

  • 6,981,651Coronavirus Vaka Sayısı
  • 402,237Ölü Sayısı
  • 3,166,065Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 07:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar