SEO Açılımı Nedir?

 

SEO, bir sitenin arama motorlarında görünürlüğünü arttırmayı amaçlayan teknik, analitik ve yaratıcı çabalardır. Peki SEO açılımı nedir? SEO İngilizce bir kelimedir. Ülkemizde, SEO uzantısı teknik bir bakış açısıyla arama motoru optimizasyonu olmalıdır. Ancak konuşulan dilde Search Engine Optimization’ın birçok farklı adı vardır. Bazıları web sitesi sahipleri tarafından Google’da bir sıralama ve Google’da ilk sayfa olarak tanımlanır.

SEO Nasıl Yapılır?

Doğallık SEO’da bir anahtar kelimedir. Google güncelleme mantığı, doğal popülerliğe dayanmaktadır. Bu doğal popülerlik anlamında yapay durumlar tanınır ve göz ardı edilir. Bu yapay çalışmaların sayısız olmasının yanı sıra, olumsuz olarak değerlendirilmekte ve bu olumsuz etki derecelendirmeye yansıtılmaktadır.

Doğal popülaritesi açısından, paylaşım ve tüm Search Engine Optimization etkinlikleri site sahibinin bilgisi olmadan yapılan işler olarak görülmelidir. Bu şekilde, kullanıcılar siteyi çeşitli doğuştan gelen gösterimleri paylaşmak için yararlı bulmaktadır.

Bir makaleyi, forumlar, bloglar ve sosyal ağlar gibi Search Engine Optimization etkin bir ortamda paylaşmak, kullanıcı tarafından yapıldığı ve bu sitelerin aslında kullanıcıya hizmet veren yararlı siteler olduğu izlenimini vermelidir.

SEO Nedir?

SEO açılımı nedir? Arama Motoru Optimizasyonu, arama motorlarının web sayfalarına göz atmasını kolaylaştıran teknik bir anlaşmadır. İngilizce kısaca "SEO" (arama motoru optimizasyonu) denir. Ancak, arama motorları, arama sonuçlarını görüntülemek için algoritmik, matematiksel bir yapı kullanır. Bu nedenle, web geliştiricileri; bu dikkatle yazdıkları sayfaları oluşturmaları gerekir. Arama motoru optimizasyonu hakkında daha fazla bilgi almak ve bu hizmetlerden yararlanmak için  https://mobitek.com/seo-arama-motoru-optimizasyonu/ web adresini ziyaret edebilirsiniz.

SEO Açılımı Nedir?

Coronavirus (Covid-19)

  • 6,983,734Coronavirus Vaka Sayısı
  • 402,283Ölü Sayısı
  • 3,167,702Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:01

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar