‘Spotify 2018 Özeti’ İle Yılı Müzikle Yeniden Yaşayın

1 Ocak 2018 saat 00:01’de dinlenen ilk şarkıdan, yılı geride bıraktığımız bu son zamanlarda en çok dinlenen şarkılara kadar bu iki zaman dilimi içinde dinlenen her şey, nasıl bir yıl geçirdiğinizi ortaya koyuyor. İster desteklediğiniz takımın futbol zaferini “We Are the Champions” sesleri eşliğinde kutlamış olun ister soul müziğin kraliçesi efsanevi Aretha Franklin’i anmış olun, yaşadığınız tüm coşkulu ve hüzünlü anlarınız kaydedildi. Geçtiğimiz yılı değerlendirdiğinizde şöyle bir geriye bakmak ve geçen yıl size eşlik eden müzikleri dinlemek için Spotify 2018 Özeti hazır!

 

Yoğun talep gören2018 Özeti, kullanıcıların 2018 yılına özel sondtrack’lerini oluşturan müzikleri ve podcast’leri yeniden keşfetme ve paylaşma imkanı sağlıyor. 2018’de dinlediğiniz müziklere dayanarak hazırlanan bu interaktif ve kişiye özel deneyimi yaşamak için siteyi ziyaret etmek yeterli.

 

Web sitesini ziyaret ederek örneğin, 2018’de toplam kaç dakika müzik dinlediğinizi tahmin edebilir ve tahmininizin ne kadar doğru olduğunu kontrol edebilirsiniz. Bu sene keşfettiğiniz yeni sanatçıların sayısına, en çok dinlediğiniz şarkılara, sanatçılara ve müzik türlerine göz atabilir, sonra da sonuçlarınızı kendi kişisel 2018 Özeti (Wrapped) paylaşım kartınızla Instagram, Facebook ve Twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Spotify Premium kullanıcıları, müzik dinleme konusunda nasıl bir yıl geçirdiklerine dair ek bilgilere erişim sağlayabilecek, böylece daha derin bir analize ulaşabilecek.

 

Bu sene Spotify, Premium kullanıcılarının kendi kişisel paylaşım kartlarını popüler yerlerde görmelerini sağlayacak global bir kampanyaya da dahil olma fırsatı sunuyor. Eğer 2018 Özeti paylaşım kartınıza güveniyorsanız, New York Times Square, Londra Piccadilly Circus ve bunlar gibi dünyanın en önemli ikonik lokasyonlarındaki billboard’larda yer alması için 2018 Özeti Sitesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Ayrıca, Amerika’da yaşayan bazı Premium kullanıcılar, kendi 2018 Özetleri’ndeki en çok dinledikleri sanatçının kim olduğunu özel olarak tasarlanmış bir yapboz ile erkenden öğrenme şansı yakaladı. Yapbozu tamamladıklarında kullanıcılar, bu sene en çok hangi sanatçı ile kaliteli vakit geçirdiklerini görmüş oldu. Öne çıkan sanatçılar ise Halsey, Lana Del Rey ve daha pek çok isim oldu.

 

2018 Özeti’nin ön izlemesinden sonra kullanıcılar, daha önce keşfetmedikleri yeni müzik türleri ve sanatçıları kapsayan kişisel bir çalma listesi olan Tastebreakers’ın da tadını çıkarabilecek. Eğlence burada bitmiyor. 2018 Sanatçı Özeti (2018 Artist Wrapped) ile Spotify, sanatçılara da bir selam gönderiyor ve onların da kendi kişisel 2018 Özeti mikro sitelerine erişimini mümkün kılıyor. Sanatçılar ve ekipleri, aylara göre en çok dinlenen şarkılarını, hayranlarının toplam kaç saat onları dinlediğini ve 2018’de toplam kaç yeni hayran kazandıkları gibi bilgiler ile yıl boyunca hayranlarının müzik dinleme rutinleri hakkında fikir sahibi olabiliyor.

 

Sanatçılar için Spotify (Sanatçılar for Artists)’a giriş yapan, 31 Ekim öncesine kadar en az 3 dinleyicisi olan ve Spotify üzerinde müzikleri bulunan herhangi bir sanatçı, müziklerinin dünya genelindeki müzikseverlerle nasıl bir bağ kurduğunu kolayca keşfedebilir.

 

2018’de en çok dinlediğiniz sanatçı kimdi? Öğrenmek için bu adresi spotify.com/2018 ziyaret etmeniz yeterli. Sonrasında, yıl boyu en sevdiğiniz sanatçıları ve albümleri kişiselleştirilmiş çalma listeniz üzerinden yeniden dinleyin ya da 2018’in en çok dinlenen şarkı ve sanatçılarını göz atmak için buraya tıklayın!

 

*Orta Doğu ve Kuzey Afrika hariç tüm pazarlarda!

‘Spotify 2018 Özeti’ İle Yılı Müzikle Yeniden Yaşayın ‘Spotify 2018 Özeti’ İle Yılı Müzikle Yeniden Yaşayın ‘Spotify 2018 Özeti’ İle Yılı Müzikle Yeniden Yaşayın ‘Spotify 2018 Özeti’ İle Yılı Müzikle Yeniden Yaşayın ‘Spotify 2018 Özeti’ İle Yılı Müzikle Yeniden Yaşayın ‘Spotify 2018 Özeti’ İle Yılı Müzikle Yeniden Yaşayın

Coronavirus (Covid-19)

  • 5,804,628Coronavirus Vaka Sayısı
  • 357,738Ölü Sayısı
  • 2,937,359Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 11:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar