Kulüpler Birliği Başkanı Orman: Amaç hiçbir zaman bir kulübü karşımıza almak olmadı

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman, daha önce yayımladıkları bildirinin oy birliğiyle arkasında olduklarını belirterek, "Yapılan metnin esas itibarıyla herkes yüzde 100 arkasındadır. Amaç hiçbir zaman bir kulübü karşıya almak değil, yapılan yanlışlıkların karşısında duran bir kuvvet olduğumuzu göstermektir" açıklamasında bulundu.

Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, daha önce MHK'nin Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya'ya ceza vermesinin ardından yayınladıkları bildirinin oy birliğiyle arkasında olduklarını söyledi.
Bildiriye imza atmayan tek kulüp olan Galatasaray da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla bildirinin geri çekilmemesi halinde Kulüpler Birliği toplantılarına katılmama kararı aldıklarını duyurmuştu.

Konu hakkında bir açıklama yapan Orman, "Kulüpler kendi arasında tam bir güç birliği içindedir. Kulüplerimizin arasında bağ kopukluğu yoktur. Yapılan metnin esas itibarıyla herkes yüzde 100 arkasındadır. Amaç hiçbir zaman bir kulübü karşıya almak değil, yapılan yanlışlıkların karşısında duran bir kuvvet olduğumuzu göstermektir" dedi.

"Biz 17 kulüp mutabıktır dedik, imzası var demedik" diyen Orman açıklamasında, "Kimse Galatasaray Kulübü'nün karşısında niyeti yoktu, haddi de yoktur. Burası Kulüpler Birliği. "Biz söyleyeceğimizi söyledik. bahsettiğimiz iki hakem bizim

maçlarımızda da hatalar yapmıştır. Maç kaybetmişizdir, berabere bitirmişizdir. Ben hakemlerin şahsiyetinde konuşmuyorum. O hakem olsa doğru, bu olsa yanlış değil.İlkesinden bahsediyorum. MHK'nin karar vereceği şeydir ceza verip verilmeyeceği. Kamuoyu önünde ‘ceza verilmiştir' dediğiniz zaman şunu söylüyorum. Geçen hafta X maçında hata olmuştur. O hakemin de hakemliğini durdurduk diye açıklama yapıyor musunuz? Bundan önce hiç yapılmadı. Esastan uzaklaşıp detayda bulandırmamak gerek" ifadelerini kullandı.
'GALATASARAY OLMADAN BİRLİK OLMAZ'

Öte yandan Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kayserispor Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili Erol Bedir, "Galatasaray Kulübünün açıklamasını duyduk. Galatasaray da diğer kulüpler de bir ve beraber olmanın heyecanı içinde olacaktır. Galatasaray, Fenerbahçe ve Kayserispor olmadan birlik olmaz" açıklamasında bulundu.

Kulüpler Birliği Başkanı Orman: Amaç hiçbir zaman bir kulübü karşımıza almak olmadı

Popüler Kullanıcılar