EN NEFRET EDİLEN SEKTÖR İLAÇ ENDÜSTRİSİ

Yeni Gallup Araştırması’ nda USA’ da en nefret edilen sektörün ilaç endüstrisi olduğu ortaya çıktı. Gözü paradan başka bir şey görmeyen, insan sağlığınız görmezden gelen ilaç endüstrisine olan itimat ağustos güneşi altındaki buz gibi eriyor. Hadi gelin de Amerikalıların bile en nefret ettikleri sektör olan endüstrinin ilaçlarına, aşılarına güvenin.

***

Ağustos ayında yapılan bir Gallup Araştırması’ nda USA’ da en nefret edilen sektörün ilaç endüstrisi olduğu ortaya çıktı.

Buna göre, katılımcıların yüzde 58’ inin ilaç endüstrisiyle ilgili olumsuz görüşleri varken sadece yüzde 27’ si sektöre müspet bakıyor.

Bu, 2001’ de başlayan anketlerde endüstrinin aldığı en kötü sıralama.

Gallup, yüksek ilaç fiyatlarının, opioit salgının ve Dev İlaç Sektörünün büyük lobi faaliyetlerinin endüstriden duyulan hayal kırıklığında büyük etkileri olduğuna dikkat çekiyor.

ArsTechnica’ daki yeni bir makaleye göre, Lilly ve Pfizer gibi şirketlerin CEO’ları büyük kişisel servetlerini ABD senatörlerinin politik kampanyalarını finanse etmek için kullanıyorlar.

big pharma bribery ile ilgili görsel sonucu

Gelelim neticeye

Gözü paradan başka bir şey görmeyen, insan sağlığınız görmezden gelen ilaç endüstrisine olan itimat ağustos güneşi altındaki buz gibi eriyor.

Hadi gelin de Amerikalıların bile en nefret ettikleri sektör olan ilaç endüstrisinin ilaçlarına, aşılarına güvenin.

Kaynakhttps://www.hsph.harvard.edu/news/hsph-in-the-news/poll-shows-americans-are-fed-up-with-pharmaceutical-industry/


Coronavirus (Covid-19)

  • 178,276,440Coronavirus Vaka Sayısı
  • 3,859,589Ölü Sayısı
  • 11,636,951Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 15:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar