Melih Gökçek: Dinozor parkıyla övüneceğiniz yerde gülüyorsunuz

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, canlı yayında hakkındaki eleştirilere yanıt verdi. Gökçek, "Dünyanın en büyük dinozor parkı bizde diye övüneceğiniz yerde kahkahalarla gülmek bana tuhaf geliyor" dedi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programına telefonla katıldı.

Gazete Duvar'ın aktardığına göre geçen haftaki programda kendisinin eleştirildiğini belirten Gökçek, şunları söyledi:

"Efendim geçen hafta, sağ olun beni epey tabiri caizse öptünüz yani. Bırakmadınız kenara, bunlara cevap vermek istedim. Özellikle ‘Tuna'nın gönderdiği dinozorlar geri mi gelecek?' dendi. Onun üzerine hepiniz birden kahkahalarla güldünüz. ‘Dinozordan, fıskiyeden proje olmaz' dendi. Önce dinozor konusunu söylemek istiyorum. Türkiye'de pek çok yerde dinozor parkı yapılıyor ve alkış alıyor. En son Edirne'nin dinozor parkının reklamlarının gördünüz. Ankara'da yapılan dünyanın en büyük kapalı dinozor parkı, içinde 250 tane dinozor var. Dünyanın en büyük dinozor parkı bizde diye övüneceğiniz yerde kahkahalarla gülmek bana tuhaf geliyor".

Stüdyodaki gazetecilerden kendisiyle ANKA Parkı dolaşmasını isteyen Gökçek, "Bir gününüzü bana verin, ANKA Parkı görün. Dibiniz düşmezse, ‘Yav neymiş bu?' demezseniz, ben bundan sonra hayatta konuşmayacağım, söz veriyoruz. Medyanın bunla iftihar etmesi gerekirken bu muazzam eseri küçültmek için ellerinden geleni yapıyor" diye konuştu.

"AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'yi destekleyecek misiniz?" sorusuna Melih Gökçek, "Elbette destekliyorum. Özhaseki'nin belediye başkanı olmasını çok arzu ettim. Şimdi de olduğu için çok mutluyum" yanıtını verdi.

Melih Gökçek: Dinozor parkıyla övüneceğiniz yerde gülüyorsunuz

Popüler Kullanıcılar

}