Atatürk 81. ölüm yıl dönümünde gözleme hayrıyla anıldı...

KÜTAHYA’nın Simav ilçesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81’inci ölüm yıl dönümü dolayısıyla gözleme hayırı etkinliği düzenlendi.
İlçe merkezine 25 kilometre mesafedeki Aksaz köyünde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında köy muhtarlığı ve Aksaz Hayratı İmar Derneği üyeleri tarafından köy meydanına ateş yakıldı. Odun ateşinde kızgın saçlar üzerinde köylü kadınlar tarafından pişirilen yaklaşık 5 bin civarındaki gözlemeler köylüler tarafından Simav-İzmir karayolunda yoldan gelip geçenlere ve yolculara ikram edildi.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinliği köylerinde ilk kez düzenlediklerine dikkat çeken Aksaz Köyü Hayratı İmar Derneği Başkanı İsmail Yalçın, “Atamızı hiçbir zaman unutmadık. Bize bu yurdu emanet eden yüce atamız için ne yapsak azdır. Bizlerde Aksaz köyü halkı olarak onun ölümünün 81 yılı anısına gözleme hayırı yapmayı uygun bulduk. Allah yaptığımız hayırlarımızı kabul etsin. Atamızın ve silah arkadaşlarının yanı sıra tüm şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun. Gözleme hayırımıza katılanlara yürekten teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Atatürk 81. ölüm yıl dönümünde gözleme hayrıyla anıldı...

Coronavirus (Covid-19)

  • 12,538,232Coronavirus Vaka Sayısı
  • 560,036Ölü Sayısı
  • 4,677,287Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:50

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar