Bugün hava nasıl? 14 Kasım 2019 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve batısı, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir, İstanbul çevreleri ile Konya'nın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne'nin güney kesimleri, Çanakkale’nin batı kıyıları(Çanakkale merkez, Gökçeada, Eceabat, Ezine, Ayvacık, Bozcaada), İzmir’in güney ve batı kıyıları( İzmir merkez, Buca, Çeşme, Urla, Menderes, Seferihisar, Torbalı, Selçuk), Aydın’ın batısı (Söke, Kuşadası, Didim), Muğla il geneli, Antalya’nın batı kıyı ilçelerinde ( Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli, Muğla’nın Marmaris, Ula, Köycağiz ve Datça ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Akşam saatlerinden sonra yurdun batı kesimlerinde başlaması beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların gece saatlerinden itibaren Edirne'nin güney kesimleri, Çanakkale’nin batı kıyıları(Çanakkale merkez, Gökçeada, Eceabat, Ezine, Ayvacık, Bozcaada), İzmir’in güney ve batı kıyıları( İzmir merkez, Buca, Çeşme, Urla, Menderes, Seferihisar, Torbalı, Selçuk), Aydın’ın batısı (Söke, Kuşadası, Didim), Muğla il geneli, Antalya’nın batı kıyı ilçelerinde ( Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli(21-50 kg/m2), Muğla’nın Marmaris, Ula, Köycağiz ve Datça ilçelerinde çok kuvvetli(51-75 kg/ m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı ile İstanbul çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Edirne'nin güney kesimleri ile Çanakkale’nin batı kıyılarında (Çanakkale merkez, Gökçeada, Eceabat, Ezine, Ayvacık, Bozcaada) kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

ÇANAKKALE 16°C, 19°C

Parçalı ve zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

EDİRNE 11°C, 18°C

Parçalı ve zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın sabah saatlerinde güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

İSTANBUL 14°C, 19°C

Parçalı ve zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli, yarın öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı

 

KOCAELİ 15°C, 22°C

Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

 

EGE

Parçalı ve çok bulutlu kıyı kesimleri ile zamanla bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir’in güney ve batı kıyıları( İzmir merkez, Buca, Çeşme, Urla, Menderes, Seferihisar, Torbalı, Selçuk), Aydın’ın batısı (Söke, Kuşadası, Didim), Muğla il genelinde kuvvetli, Muğla’nın Marmaris, Ula, Köycağiz ve Datça ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

AFYONKARAHİSAR 7°C, 15°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı

 

İZMİR 16°C, 20°C

Parçalı ve zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra güney ve batı kıyılarında ( İzmir merkez, Buca, Çeşme, Urla, Menderes, Seferihisar, Torbalı, Selçuk) kuvvetli olması bekleniyor.

 

MANİSA 14°C, 19°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın sağanak yağışlı

 

MUĞLA 9°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların il genelinde yerel olarak kuvvetli, Marmaris, Ula, Köycağiz ve Datça ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

 

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla Batı Akdeniz'in çok bulutlu, yarın Batı Akdeniz'in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın Antalya'nın batı kıyı ilçelerinde Antalya’nın batı kıyı ilçelerinde ( Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli olması bekleniyor.

 

ADANA 15°C, 27°C

Az bulutlu yarın zamanla parçalı bulutlu

 

ANTALYA 18°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın batı kıyı ilçelerinde ( Kaş, Kale, Finike, Kumluca ve Kemer) kuvvetli olması bekleniyor.

 

HATAY 13°C, 25°C

Az bulutlu yarın zamanla parçalı bulutlu

 

MERSİN 19°C, 27°C

Az bulutlu yarın zamanla parçalı bulutlu

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, yarın batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir çevreleri ile Konya'nın batı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ANKARA 6°C, 20°C

Az bulutlu, yarın zamanla parçalı bulutlu

 

ÇANKIRI 2°C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

 

ESKİŞEHİR 9°C, 16°C

Az bulutlu, yarın zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

 

KONYA 10°C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

 

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

BOLU 4°C, 19°C

Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

 

DÜZCE 8°C, 23°C

Parçalı bulutlu

 

KASTAMONU 1°C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ZONGULDAK 15°C, 21°C

Parçalı bulutlu

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Samsun, Ordu ve Amasya çevrelerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

AMASYA 3°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

 

ARTVİN 7°C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SAMSUN 11°C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli

 

TRABZON 13°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ERZURUM -3°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

 

KARS -6°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

MALATYA 2°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

 

VAN -2°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

DİYARBAKIR 3°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

 

GAZİANTEP 8°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

 

SİİRT 10°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

 

ŞANLIURFA 12°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Doğu Akdeniz’in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, batısı parçalı bulutlu, zamanla sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, yarın sabah saatlerinde batısı, öğle saatlerinde geneli güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, doğusu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-3- km/sa), batısı 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, zamanla batısı sağanak yağışlı, sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu Rüzgâr: Güney ve güneybatı, akşam saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneydoğu, yarın öğle saatlerinde Kuzey Ege’nin kuzeyinde güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, batısı parçalı bulutlu, zamanla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın öğle saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa), Antalya Körfezi’nde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın sabah saatlerinde doğusunun güneyinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla 1,5 ila 2,5m, yarın sabah saatlerinde Doğu Akdeniz’in doğusunun güneyinde yer yer 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Bugün hava nasıl? 14 Kasım 2019 hava durumu

Coronavirus (Covid-19)

  • 12,316,723Coronavirus Vaka Sayısı
  • 554,988Ölü Sayısı
  • 4,599,303Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 00:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar