MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor!

Dev Konuşmacı Kadrosu 12-13 Aralık'a Hazır,

19. Yıla Geri Sayım Başladı

 

Konferans Dünyasının Fenomeni MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor!

Lider konferans kuruluşu Yürekli'nin Yapı Kredi World ana sponsorluğunda düzenlediği MARKA 2018 Konferansı başlıyor. 12-13 Aralık'ta Hilton İstanbul Bomonti'de, 2000'e yakın iş liderinin katılımıyla gerçekleştirilecek konferans, 19'uncu yılında da katılımcılara kazandırdığı bilgi, ilham, fikir ve ortak paylaşımla unutamayacakları bir konferans deneyimi yaşatacak.

 

Serüvenin başladığı 2000 yılından beri, misyonu iş dünyasının ve Türkiye markalarının global rekabet gücünü artırmak olan MARKA Konferansı'nda 70'i aşkın yerli ve yabancı konuşmacı yer alacak. Hayatın her alanından ilham verici örneklerle dolu, 15 dakikayı aşmayan oturumların olduğu konferansta yıldızlar geçidi yaşanacak.

 

MARKA 2018 sahnesinde tarihin en büyük 300 mucidinden biri Jaron Lanier, Avrupa'nın en ünlü etik hacker'ı Jamie Woodruff, moda dünyasına yön veren ünlü modacılar Roland Mouret, Alice Temperley ve Philipp Plein, müzik dünyasının yıldızı Yalın, edebiyatçı Ahmet Ümit, ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, dünyaca tanınan çağdaş sanatçı Refik Anadol, hayran kitlesi hızla artan stand-up'çı Kaan Sekban, Galatasaray'ın kalecisi, örnek sporcu Fernando Muslera, dünyaca ünlü fizikçi Yeşim Darıcı, şöhreti sınırlarımızı aşan tenor, aynı zamanda Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan, moda markalarıyla yaptığı işbirlikleriyle dünyanın dikkatini çeken Stephen James, çarpıcı çalışmalarıyla bilinen dev nörobilimci Beau Lotto, yayınlandığı sırada hayatı durduran Çukur dizisinin senaristi Gökhan Horzum ve başrollerinden Ercan Kesal, Türkiye ve dünyadaki risk ve fırsatları anlatacak olan Uğur Gürses, Türk dizilerinin dünya hakimiyetini anlatmak üzere sektörün önemli isimleri Ateş İnce, Dario Turovelzky'nin yanı sıra oyuncular Bergüzar Korel, Engin Akyürek, ünlü tasarımcı Terri Pecora ve ünlü sanatçı Arik Levy gibi konuşmacılar yer alacak.

 

“En Güçlü Fikir Platformu, En Güçlü İçerik”

Bu konferansın iş dünyasının yakın geleceğine şekil veren en güçlü fikir platformu olduğunu belirten Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör MARKA 2018'i ve benzersiz network ortamını şöyle anlatıyor: “Katılımcı profilinin iş dünyası liderleri olduğu dikkate alındığında benzersiz network ortamı sunuyoruz. MARKA Konferansı'nın özgün kimliği benzersiz karakteristiği yavaşlamaya veya durmaya izin vermiyor, daha ileri ve daha yükseğe gitmek için belirgin bir yol çiziyor. Katılımcılarımız MARKA 2018'de eşsiz bir beyin ve ruh tazelenmesi yaşayacak. Bu yıl içerik ve deneyimlerde zeka ve duygu ön planda olacak. Bu iki özelliğin kesişme alanlarının ustalıkla işlenmesi sayesinde katılımcıların yaratıcı, keskin düşünce üretme becerisi üst seviyede tetiklenecek.”

 

MARKA Konferansı'nın heyecanı konferans süresince hiç dinmiyor çünkü 15 dakikayı aşmayan sunumlar konferansa büyük bir dinamizm katıyor. 15 dakika içerisinde sunumunu tamamlayamayan konuşmacılar “Don't Speak” şarkısı eşliğinde sahneden iniyor.

 

MARKA Konferansı, geride kalan 18 yılda 700 konuşmacının, 27 bin katılımcıya seslenmesini sağladı. Ve her dinleyicinin fikir dünyasında bir iz bıraktı. Bu yıl iki gün içerisinde 70'i aşkın konuşmacı, katılımcılara seslenecek. MARKA Konferansı, bu yıl yine çıtayı yükseltme sözünün arkasında duracak: 2018, içerik açısından en güçlü yıllardan biri olacak.

 

MARKA Konferansı'nda Dev İsimler

19 yıldır moderatörlüğünü BJ Cunningham'ın yaptığı MARKA Konferansı'nda yer alacak çarpıcı konuşmacılar şöyle:

 

Teknoloji Mucidinden Sosyal Medyadan Uzak Durma Manifestosu

Jaron Lanier

13 yaşındayken üniversitede derslere girmeye başlayan Jaron Lanier 2005 yılında dünyanın en önemli 100 entelektüeli arasında gösterildi. Yeteneği onu tarihin en önemli 300 mucidinden biri yaptı. Hayatta her alanda iz bırakan Lanier, “Sanal Gerçeklik”i keşfederek hayatımıza çıkmayacak bir iz bıraktı. Son olarak “Sosyal Medya Hesaplarınızı Hemen Silmeniz İçin 10 Sebep” kitabını yazdığında dünya çapında bu konunun tartışılması için öncü olup en güçlü seslerden biri haline geldi. Sosyal medyadan çıkmamızın insanlığın iyiliği için şart olduğunu söyleyen Lanier, yapacağı sunumla Türkiye'de iş dünyasının geleceğine şekil verecek. Lanier MARKA 2018 sahnesinde bir de sürpriz yapacak. Yoko Ono, Philip Glass, Duncan Sheik gibi sanatçılarla da çalışan Lanier, müzikal yeteneğinden de örnekler gösterecek.

 

Adının Peşine Düşen Modacı

Roland Mouret

Tam anlamıyla bir moda eğitimi almayan Roland Mouret, iş hayatına Fransa'da bir kasabada babasının kasap dükkanında başladı. Hayallerinin peşinden giderek Paris'e ulaştı ve bu serüvenin içinde kullandığı kendine has teknikler sayesinde literatüre geçen bir modacı haline geldi. Ünlü modacı bugün geldiği noktaya kolay ulaşmadı. Roland Mouret markasını kurup zirveye taşıdı ancak finansal ortaklarıyla yolları ayrılınca markanın kullanım hakları elinden gitti. Ama o pes etmedi ve RM adıyla yoluna devam etti. Nihayetinde Roland Mouret adını geri kazandı. Mouret ilham verici kişisel başarı ve inanç hikayesini anlatacak.

 

Katılımcı İş Başında: İçimizdeki Dedektifi Keşfetmek

Ahmet Ümit

Türkiye'nin en çok ilgi gören, en sevilen, polisiye konusunda ilk akla gelen yazarlardan biri olan Ahmet Ümit, MARKA Konferansı için özel olarak kaleme aldığı öyküsüyle sahnede olacak. Katılımcılara söyleyeceği tek sözü öyküsünden ibaret değil tabii. İlk gün bu öykünün başlangıcını sahne röportajıyla anlatacak, sonra bu polisiye sırrı çözmek tüm katılımcıların görevi olacak. Komiser Nevzat karakteri, MarkaAPP üzerinden katılımcılarla iletişime geçecek ve ikinci gün öğleden sonra Ahmet Ümit sahneye çıkacak ve kazananlar açıklanacak. Bu özel içerik interaktif sanat ve storytelling içermesinin yanısıra, iş yaşantısıyla çok fazla ortak nokta içeriyor: Bir sürü bilinmez, o bilinmezlerle ilgili birçok ipucu, analitik düşünme becerisi, detayları yorumlayabilmek ve sonuca ulaşabilmek. Ahmet Ümit, MARKA 2018'de, polisiyedeki ustalığını izleyicilere benzersiz derslerle sunacak.

 

Etik Hacker'dan Paranoyak Bir Seans: Siber Tehlikeden Korunma Yolları

Jamie Woodruff

25 yaşında ve alanının en önemli otoritesi. Bulduğu açıklarla hayatını kurtardığı sitelerden birkaçı, Facebook, Google, Twitter ve Youtube. Jamie Woodruff, “etik hackerlık” olarak tanımlanan işi sayesinde avcıdan bekçiye dönüştü ve siber saldırganların internette nasıl iletişim kurduklarını modelledi. Woodruff, siber güvenlik ve hack konusunda yapacağı sunumda teknolojiye karşı kırılganlığımızı ve siber güvenlik alanındaki tehlikeleri, korunma yöntemlerinin önemini anlatacak. Woodruff, bizzat örneklerle yaşantımızdaki siber tehlikelerin altını çizecek ve sunumuyla izleyicilerin gündelik hayata bakışını değiştirecek.

 

Modada Sürdürülebilirlik ve Kalıcılık

Alice Temperley

Kadınlar için tasarladığı parti fraklarıyla dikkat çeken ve şimdi kırmızı halı davetleri için vazgeçilmez kıyafetler yaratan İngiliz moda tasarımcısı Alice Temperley, sürdürülebilirlik ve kalıcılık gibi değerleri moda dünyasına nasıl aşıladığını anlatacak. Temperley London markasının yaratıcısı Alice Temperley'i bu konuda konuşturacak kişiyse BJ Cunningham olacak.

 

Lüksün Kalıplarını Kıran Modacı

Philipp Plein-Dylan Jones

1978 doğumlu Alman modacıyı dört kelimeyle anlatacak olursak: Çarpıcı, gösterişli, ekstrem, cesur... Geleneksel kalıpları yıkıp lüks moda anlayışını farklı bir seviyeye taşıyan Philipp Plein, zeka ve yaratıcılığını sadece tasarımlarında değil defilelerinde de kullanıyor: Bir tek onun moda şovunda dünyanın en ünlü mankenleriyle robotları aynı podyumda birlikte yürürken görebilirsiniz. Plein, MARKA 2018'de kendi iç dünyasını ve markasının göz kamaştırıcı başarısını GQ UK'in efsanevi yayın yönetmeni Dylan Jones'un moderatörlüğünde anlatacak.

 

Mavi'nin kıvancı, Kıvanç'ın “Mavi”si

Kıvanç Tatlıtuğ-Cüneyt Yavuz

Bu seansta iki ilham verici yolculuk var. Biri yeteneği ile dünya çapında yıldıza dönüşen bir oyuncunun hikayesi. Diğeri bir markanın Türkiye'de başlayan, ardından sınırları aşan başarı öyküsü. Reklam yüzü-marka ilişkisini ortak değerleriyle büyüten Kıvanç Tatlıtuğ ile Mavi'nin 10 sezondur devam eden yolculuğu...

 

Kaledeki “Yalnız Adam”: Takımın Sakin Gücü

Fernando Muslera

Galatasaray tarihinin en önemli futbolcularından, Sarı-Kırmızılı takımın kaptanlarından olan kaleci Fernando Muslera, oyunu okumanın şifrelerinden bahsedecek. Deneyimli kaleci, kazanma-kaybetme psikolojisi, oyun içerisinde karar verme noktaları, verdiği kararların önemi, düştüğü yerden tekrar kalkmanın nasıl mümkün olduğunu kariyerinden örneklerle anlatacak. İş insanları bu tecrübelerle iş dünyası arasında çok sayıda benzerlik bulacak.

 

Konforsuzluğun Gücü

Farrah Storr

Cosmopolitan UK'in yayın yönetmeni, basılı ve dijital yayıncılık, moda, markalaşma, yaşam tarzı, uluslararası ilişkiler ve güncel konularda hem yazar hem de gazeteci kimliğiyle kanaat önderlerinden birisi olan Storr, George Orwell Vakfı bünyesinde araştırmacı gazetecilik konusunda verilen Orwell ödülünün de jürisinde yer alıyor. İngiltere'de “yılın editörü-yılın konuşmacısı” ödülleri olan gazeteci, her ay dünyada 10 milyon kadına seslenen dergisiyle beraber son kitabı “Konforsuzluk Alanı”yla da gündemde. Storr, sunumunda konfor alanının insan üzerindeki olumsuz etkilerine değinecek.

 

Bir Mizah Markasının Yükseliş Hikayesi

Kaan Sekban

Kaan Sekban cesur kararlarıyla hayatını değiştirip yeniden başlamanın önemli bir örneği. 1.5 sene önce 8 takipçisine youtube yayını yaparken bugün dev salonlarda binlerce kişinin saatlerce kahkahalara boğulduğu stand-up show'ların hakimi. Gösterileri kapalı gişe, yazdığı kitap en çok satanlar listesinde. Sekban, MARKA Konferansı'na uyarlayacağı özel gösterisinin haricinde MARKA 2018 boyunca BJ Cunningham ile İngilizce skeçler yapacak ve yurtdışında İngilizce gösteri yapma hayalinin ilk provasını burada gerçekleştirecek.

 

Gerçek Rekabet Avantajı: Yapay Zeka Değil Kıvrak Zeka

Sani Şener

Fransız ortaklı, havacılık konusunda dünya lideri olan uluslararası şirket TAV'ın CEO'su olan Sani Şener, insan zekasının önemine değineceği sunumunda liderlik vizyonunu anlatacak. Yöneticilikteki başarısı Fransız Devleti tarafından Legion D'Honneur nişanıyla onurlandırılan Şener, “Yapay zeka, dijitalizasyon, teknoloji gibi kavramlar itici güç ama gerçek rekabet avantajı insan zekasında saklı” diyecek.

 

Umutla Yapılan Yolculuk, Varmaktan Daha Güzeldir

Agah Uğur

İskoç romancı ve şair Robert Louis Stevenson'ın “Umut ederek yolculuk, varmaktan daha güzeldir” sözü iş dünyasının lider isimlerinden Agah Uğur'un hayat felsefesi... Başarılı yönetici kendi kişisel yolculuğundan örneklerle beraber yeni yolların heyecanını da anlatan ilham verici bir konuşma yapacak.

 

Yapay Zeka ve İnsan Zekası Sanatta Buluşuyor

Refik Anadol

Los Angeles'ta yaşayan, dünyanın önde gelen video sanatçılarından, bu özelliği yüzünden dünya devlerinin yaratıcılığından yararlanmak için sıraya girdiği Refik Anadol, MARKA 2018 katılımcıları için özel bir eser uyarlayacak. Yapay zeka ile insan zekasını buluşturan Anadol, canlı olarak bir eser üretecek ve katılımcılar da bu üretim sürecine dahil olacak. Anadol'un Türkiye'de en son düzenlediği ve çok ses getiren Melting Memories Sergisi'nde bir koleksiyoner tarafından satın alınan ana eseri de konferansta özel izinle 2 gün boyunca sergilenecek.

 

Çok Sesli Bir Yürek

Murat Karahan

Şöhreti sınırlarımızı aşan, dünya çapında tanınan ve övgü alan tenor Murat Karahan sadece sahnede karşımıza çıkmıyor. Aynı zamanda Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü olarak alanında getirdiği yeniliklerle liderlik yapıyor. Bu haliyle de “Çok Sesli Bir Yürek” olmasının hakkını veriyor. Televizyon programcısı Aslı Şafak'la sahneyi paylaşacak olan dünya çapındaki tenor ve yönetici müziğin gücünü, değiştirici ve birleştirici etkisiyle beraber, aynı anda hem sahnede hem sahne dışında olmayı anlatacak.

 

MARKA 2018 Büyük Kapanış

Çok Özel İki Sürpriz Konukla “Eski Aşk” Terapisi

Yalın

Ünlü pop şarkıcısı Yalın, 10 yıl sonra sürprizlerle dolu bir seansla MARKA Konferansı'na geri dönüyor. 10 yıl önce MARKA Konferansı'nda kolektif bir çalışmaya imza atıp katılımcılarla beraber eski sevgiliye “Bir Tek Sen Eksiksin” isimli bir şarkı yazan ve seslendiren Yalın bu yıl MARKA sahnesinde yine kolektif bir çalışmayla, “Eski Aşk” teması üzerinden yeni bir şarkı besteleyecek. Tüm katılımcılar için bir anlamda “Eski Aşk” terapisine dönecek seans boyunca Yalın birçok şarkısı ve sürpriz düetleriyle, interaktif ve müzikli kapanışı unutulmaz hale getirecek.

 

Nörobilimle Kaosun Sınırında Başarıyı Yakalamak

Beau Lotto

İnsan beyni, psikolojisi ve karar mekanizmaları arasındaki ilişkiyi derinden inceleyen büyük nörobilimci Beau Lotto, inovasyonun temelinde bilinmezi keşfetmeye yönelten liderlerin olduğunu söylüyor. Lotto'nun sunumunda algı üstüne kurulu nörobilim araçlarını kullanarak bireylerin ve kurumların kaosun sınırlarında yaşarken nasıl başarı elde edebileceklerini öğreneceğiz.

 

Ekonomi 2019: Zorlu Yılın Riskleri ve Fırsatları

MARKA Konferansı Özel Analizi

Uğur Gürses

2019 yılıyla ilgili hem dünyada hem Türkiye'de genel beklentiler olumsuz. İş dünyasının liderleri Brexit, FED'in faiz politikası, ABD Başkanı Donald Trump'ın Avrupa ve Türkiye'yle ilişkileri, Türkiye'deki yerel seçimler, kırılgan beşlideki yerimiz gibi sorulara cevap arıyor. Her biri tehdit gibi görünen bu soruların yanıtlarında hangi risk ve fırsatlar gizli? Türkiye'de ekonomi hakkındaki kuvvetli öngörüsü sayesinde söyleyecekleri merakla beklenen Uğur Gürses, 2019 yılı için, MARKA Konferansı'na özel ekonomi analizini sunacak. Gürses sahneyi Şirin Payzın ile paylaşacak.

 

Duygusal Ergonomi

Arik Levy

Ünlü sanatçı Arik Levy yaptığı işi şöyle tarif ediyor: “Kendinle yüzleşmek zordur, kendinle yüzleşemezsen dünyayla yüzleşemezsin. İşte sanat ve tasarım bu yüzleşmeyi sana getirir.” Bu felsefeyi eserlerine yansıtan Levy yaptığı heykel ve enstalasyonlarıyla dünyada ses getiriyor. Ünlü sanatçı MARKA Konferansı'nda insan psikolojisinin merkezde olduğu tasarım, sanat ve insan ilişkisi üzerine ufuk açıcı bir seans gerçekleştirecek.

 

Geleceği Kadınların Şekillendirdiği Bir Türkiye'de Neler Değişir?

Ebru Özdemir

İş dünyasının lider yöneticilerinden Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, öncüsü olduğu sosyal sorumluluk projesi “Türkiye'nin Mühendis Kızları”nı ve bu projenin neleri değiştirebileceğini anlatacak. Gazeteci Balçiçek İlter'in sorularını yanıtlayacak olan Özdemir, kadın liderlerin ailelerinde ve hayatta neleri değiştirebileceklerini, Türkiye'nin geleceğine nasıl etki edeceklerini örnekleriyle gözler önüne serecek.

 

Çukur: Hayatı Durduran Dizinin Psikanalizi

Ercan Kesal – Gökhan Horzum – Ece Üner

Bir yanda kendi kurallarını yazan bir aile ve onların yönetimindeki bir mahalle. Diğer yanda tüm bu düzenin içinde aile-ev-baba kavramları üzerinden bir dayanışma hikâyesi. Türkiye'de hayatı durduran Çukur dizisini ve ardındakini yaratıcılarından dinliyoruz. “Çukur evimiz, İdris babamız” olarak anılan karakteri canlandıran oyuncu, aynı zamanda yazar, doktor ve senarist Ercan Kesal ve dizinin başarılı senaristi Gökhan Horzum, gazeteci Ece Üner'in sorularını yanıtlayacak.

 

Latin Amerika'da Türk Dizilerinin Dinmeyen Rüzgarı

Dario Turovelzky-Ateş İnce-Bergüzar Korel-Engin Akyürek

Türkiye'de her 10 kişiden 9'u, dünyada da 400 milyon kişi Türk yapımı dizileri seyrediyor. Bu yönüyle ülkemizin dünyada en çok ses getiren ekonomik değerlerinden hatta tanıtım unsurlarından biri haline geliyor. Bu seansta bu dizileri üreten ve dünyaya ihraç eden MADD Entertainment Genel Müdürü Ateş İnce, bu dizilerde başrol oynayan oyunculardan Bergüzar Korel ve Engin Akyürek, ve bu dizileri yayınlayan Arjantin kanalı TELEFE'nin başkan vekili Dario Turovelzky Latin Amerika'daki Türk dizileri rüzgarını anlatacak. Mirgün Cabas'ın moderatörlüğünde gerçekleşek bu seansta aynı zamanda Türk sinemasının dünyaya açılmasıyla ilgili yeni gelişmeler aktarılacak.

 

Fark Yaratarak Fark Atmak

Stephen James

Stephen James hayatı boyunca farklı olmanın, değişiklik yaratmanın peşinden gitti. Futbol oynarken kendisini ayrıştırmak için dövmeleri kullanmaya başlayan James, futbol kariyerini sürdürmeyip modelliğe adım atınca da takipçileri ve markalarla kurduğu gerçek ilişki sayesinde İngiltere'nin moda alanında sosyal medya fenomeni haline geldi. Bugünkü noktada iş dünyasında da farklılık yaratmış durumda: Elijah adında İspanya'nın en büyük berber ve dövme salonunun sahibi. İngiliz Moda Konseyi Başkanı Caroline Rush'la sahneyi paylaşacak olan James, dövmenin felsefesini, influencerlık ve iş dünyasındaki başarısını aktaracak.

 

M Jenerasyonu Kadınları: Dünyada Pazarlamanın Kurallarını Değiştiren Genç Müslümanlar

Ahmet Akın

İnançlı olmakla modern yaşamın birbiriyle çelişmediğini düşünen, 30 yaş altı, tüketim gücü yüksek müslüman gençler M Jenerasyonu olarak tanımlanıyor. Artık dünyanın en büyük global markaları önemli hedef kitleleri arasına onları da alıyor. Giderek daha çok konuşulan bu yeni pazarlama trendinin ve iletişim örneklerinin şifreleri ve satır aralarını Kramp Reklam Ajansı kurucusu Ahmet Akın anlatacak.

 

Türk Bilim Kadınının Yolculuğu: Kalıpları Kırmak, Önyargıları Yıkmak

Yeşim Darıcı

Kalıpları kırarak, önyargıları delip geçerek başarıya ulaşan, bu cesur tavrını yaşam felsefesi haline getiren Yeşim Darıcı, ABD, Florida'nın ilk kadın fizik profesörü. Florida Üniversitesi'nde 30 seneyi aşkın süredir bilime katkı sunan ve “Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Merkezi Direktörü” görevini yürüten Darıcı, bu noktaya erişirken karşılaştığı engellere karşı kazandığı zaferi renkli ve esprili üslubuyla anlatacak.

 

Deneyimde Sınır Yok: Hepimiz Beatbox'çıyız!

ThePetebox

Beatbox, insanın bir enstrümana ihtiyaç duymadan ağız, dudak ve dilini kullanarak kendi kendine müzik üretebilmesidir. Bu yönüyle müzikte bağımsızlığın sembolüdür. Bu hareketin en bağımsız temsilcilerinden The Petebox, sahnede dünyada adından söz ettiren çalışmalarından örnekler sunacak. Dijital mecralarda 30 milyondan fazla dinleyiciye ulaşan müzisyen ve söz yazarı, MARKA 2018 katılımcılarına da beatbox yaratma ve icra etme deneyimi yaşatacak.

 

Malzemeden İlham Alan Tasarımların Öyküsü

Serdal Korkut Avcı-Ezra Tuba Çetin

Güçlü, uzun ömürlü ve hafif karbon fiber, estetik tasarımlara hayat verdi. Türkiye’nin endüstriyel tasarımda öncü isimlerinden Serdal Korkut Avcı ile giyilebilir teknoloji tasarımlarıyla dikkat çeken moda tasarımcısı Ezra-Tuba Çetin, katılımcıları geleceğin dünyasına götürecek. Teknoloji ile tasarımın buluştuğu bu sohbette, Arçelik Endüstriyel Tasarım Direktörü Serdal Korkut Avcı, uzay, havacılık ve motor sporlarında kullanılan karbon fiberin buzdolabına dönüşme hikayesini anlatacak. Bu üründen ilham alan Ezra-Tuba Çetin ise karbon fiberden nasıl giyilebilir bir teknoloji tasarladıklarını MARKA Konferansı katılımcılarıyla paylaşacak.

 

MARKA 2018 Sahnesinin Diğer Konuşmacıları

İki günün de Purple Hand Band'in sabah konserleriyle başlayacağı konferansta, ufuk açıcı seanslar gerçekleştirilecek. Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “Yeni Şehircilik” başlıklı seansta NMC Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu'nun sorularını yanıtlarken, tasarımcı Terri Pecora ve Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Tasarım Direktörü Erdem Akan “Arkadaşlık=Tasarım” konusunu konuşacak.

 

Mesa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “Yolculuk 50. Yılında: Konutta Marka Olmanın Ötesinde, Bir 'Yaşam Markası' Olmak...” başlıklı sunumu için sahneye çıkarken; DDF'nin kurucuları Prof. Dr. Esra Ekmekçi ve Arhan Kayar, moderatörlüğünü Mirgün Cabas'ın yapacağı “Değişerek Yenilenmek” başlıklı oturumda konuşacak; Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen, TBWA Stratejik Planlama Direktörü Ceren Şehitoğlu ve şef, sosyal girişimci Ebru Baybara Demir, “Taktım Sonuna Kadar Taktım” başlıklı oturumda buluşurken, “Powered by Music: Dünyanın dinlediği DJ” oturumunda Mahmut Orhan, DJ Funky C ve Burçin Acer'in konuğu olacak.

 

“Turizmde Deneyim Yaratıcılığıyla Katma Değer” konulu seansta da SETUR Genel Müdür Yardımcısı Murat Tomruk, televizyon programcısı Ayhan Sicimoğlu'yla sahneyi paylaşarak konuyu tartışırken “Moda Markalarıyla Tasarım İş Birliği” seansında moda tasarımcısı Arzu Sabancı, “Yeni Nesil Bir İş Fikri: Bmoji App” seansında Bmoji Kurucu ve CEO'su Emir Bahadır, Alem Dergisi Yayın Yönetmeni Gözde Yörükoğlu Ersu'nun konuğu olacak.

 

Dr. Koray Erdoğan “Saç Ekiminde Inovasyonla Dünya Liderliği” sunumunda başarısını aktaracak ve Friends de sahnede “Pozitif Enerji Patlamasına Hazır Olun” uyarısının hakkını verecek bir mini konser gerçekleştirecek.

 

MARKA 2018, çıtayı bugüne kadarki en yüksek seviyesine ulaştıracak, 70'i aşan konuşmacısı, 36 seansıyla yine eşsiz bir deneyim yaşatacak.

 

MARKA YOUTH: Üniversite Gençliği MARKA Konferansı'yla Buluşuyor

MARKA 2018'in içeriğiyle beraber projeleri de dikkat çekici. MARKA YOUTH, özel bir dijital platform üzerinden yapılacak yayın sistemiyle üniversite öğrencilerinin ilgi alanlarına uygun seçilmiş seansların canlı olarak izlenebileceği yeni bir format sunuyor. Bu sistemde İngilizce sunumların Türkçe simultane tercümeleriyle izlenmesi de sağlanacak. Türkiye'de üniversite kampüslerindeki yüzbinlerce öğrenciye MARKA YOUTH'un ulaştırılması planlanıyor.

 

Türkiye'nin Çocuklarına Bilim, Hemen Şimdi!

Her yıl başka bir STK'yla işbirliği yaparak, geliştirdiği örnek projelerle farklı sosyal problemlere etkili ve katkı sağlayacak şekilde dikkat çeken MARKA Konferansları bu yıl yine büyük bir dalga yaratmaya hazırlanıyor. İnovasyon ve teknoloji alanında ödülleri olan, geleceğin vicdanlı ve donanımlı liderlerini yetiştirmek için YGA'yı kuran Sinan Yaman liderliğindeki YGA (Young Guru Academy) işbirliğiyle Türkiye'nin dört bir yanındaki çocuklarımıza bilim eğitimini ulaştırmayı ve bilim sevgisini aşılamayı hedefleyen proje için kapsamlı ön hazırlıklar yapılıyor. Markaların bu değerli hedef için bir bağış yarışının içine gireceği iki günün sonuçlarının çok olumlu olacağına inandığını söyleyen Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör, “MARKA 2018'de Türkiye'nin en vizyoner STK'larından biri olan YGA'yla işbirliği yaptığımız için mutluyuz. Türkiye'nin çocuklarına bilimi taşımak için MARKA 2018'de başlattığımız bu seferberlik sadece bir eğitim projesi değil. Bunun çok ötesinde Türkiye'nin geleceiyle ilgili kalplerimize inanç ve umut aşılama projesidir. Bu umuda, bu inanca hepimizin ihtiyacı var. Tüm katılımcıların ve tüm markaların bu seferberlikte katkı sağlayacağına inanıyorum” diyor.

MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor! MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor! MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor! MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor! MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor! MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor! MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor! MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor! MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor! MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor! MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor! MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor! MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor! MARKA Konferansı, İş Dünyası İçin 2019'un Yol Haritasını Çiziyor!

Coronavirus (Covid-19)

  • 548,709,555Coronavirus Vaka Sayısı
  • 6,350,351Ölü Sayısı
  • 18,757,043Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 06:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar