Kur’an Öğretimi Yöntem ve Teknikleri anlatıldı

Kur’an Öğretimi Yöntem ve Teknikleri anlatıldıEryaman Halk Eğitimi Merkezi’nde Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya ‘Kur’an Öğretimi Yöntem ve Teknikleri’ konulu konferans düzenledi. Konferansa Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Muzaffer Bircan, Hamit Şahin, Hüseyin Kıyak, İlçede görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ve davetliler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım programda yaptığı konuşmada, Öğ

retmen mesleki yeterlilik mevzuatına değindi ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine her ay düzenlenen programların meslki açıdan bilgi, tutum ve değerler alanında gelişimlerini katkı sağladığını belirtti. Yıldırım konuşmasına Hz. Peygamber (S.A.V) veda hutbesinde söylediği sözle devam etti. “Ey Mü’minler! Size iki emanet bırakıyorum. Onlara sahip çıktıkça, yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler: Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim ve Peygamberin sünnetidir…”Bizler, bir taraftan Kur'an-ı Kerim'i anlamanın, kavramanın, hayatlarımıza tatbik etmenin diğer taraftan da onu en güzel şekilde okumanın gayreti içinde olduk. Bize düşen, bitmez tükenmez bir ilim, hikmet ve saadet kaynağı olan Kuran’la yaşantımızı her daim güçlü tutmaktır” şeklinde konuştu.

Programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya’ya plaket takdim etti.

Kur’an Öğretimi Yöntem ve Teknikleri anlatıldı

Coronavirus (Covid-19)

  • 12,630,886Coronavirus Vaka Sayısı
  • 562,888Ölü Sayısı
  • 4,701,509Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar