Bugün hava nasıl? 13 Aralık 2018 hava durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Afyon, Isparta, K. Maraş, Osmaniye, Hatay, Çankırı ve Ankara çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Malatya, Elazığ, Osmaniye, K. Maraş, Hatay ve Şırnak çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Marmara'da 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde 2 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzlara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ulaşımda aksamalar, doğalgaz ve baca kaynaklı zehirlenmeler, ağaç devrilmesi vb.) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

 

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Bilecik, Kocaeli ve sakarya çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

BURSA -3°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ISTANBUL 2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KIRKLARELI -2°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SAKARYA 1°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

 

EGE

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Afyon çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

A.KARAHISAR -5°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

 

IZMIR 3°C, 10°C

Parçalı, yarın zamanla yer yer çok bulutlu

 

KÜTAHYA -5°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

MANISA 0°C, 8°C

Parçalı, yarın zamanla yer yer çok bulutlu

 

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Isparta, Osmaniye, Hatay ve K. Maraş çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADANA 8°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

ANTALYA 7°C, 15°C

Parçalı, zamanla az bulutlu

 

HATAY 10°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

 

ISPARTA -4°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kuzey kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

 

ANKARA -3°C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

 

CANKIRI -4°C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı

 

ESKISEHIR -4°C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

 

KAYSERİ -2°C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

 

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimler ile kıyıların yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

 

BOLU -4°C, 2°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

 

DÜZCE 0°C, 7°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

 

KARABÜK -2°C, 5°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

 

ZONGULDAK 4°C, 8°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

 

AMASYA 1°C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

GİRESUN 6°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

SAMSUN 6°C, 9°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

TRABZON 6°C, 9°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

 

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Elazığ ve Malatya çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; bölgenin doğusunda yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ELAZIĞ -1°C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

 

ERZURUM -3°C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

 

HAKKARİ 1°C, 3°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, zamanla kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

KARS -3°C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge geneli, gece saatlerinde doğu kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

ADIYAMAN 3°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

 

DIYARBAKIR 5°C, 12°C

Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

 

GAZIANTEP 2°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

 

KİLİS 4°C, 11°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

 

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege açıkları ile ilk saatlerde Akdeniz’de fırtına, Karadeniz, Güney Ege kıyıları ve Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz yağmurlu ok bulutlu, batısı kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusunda 5 ila 7(40-60 km/sa), sabah 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yer yer 7(60 km/sa), akşam saatlerinden itibaren 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, doğusunda 1,5 ila 2,5m, zamanla tamamında 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, ilk saatler ile yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmurlu Rüzgâr: Güney ve güneybatı, akşam güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam güneyi 6 (50 km/sa), Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam 5 ila 7 (40-60 km/sa), açıkları 8 (75 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam Orta ve Güney Ege'de 1,5 ila 2,5m, güneyinin açıkları 4,0mGörüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: : Parçalı bulutlu, ilk saatler ile yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmurlu Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatı, akşam güneybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa), gece 5 ila 7 (40-60 km/sa), sabah saatlerinden sonra 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve kuzeybatı, akşam güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı ilk saatlerde 2,5 ila 3,5mGörüş: Orta.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: Orta

Bugün hava nasıl? 13 Aralık 2018 hava durumu

Popüler Kullanıcılar

}