Fatih Altaylı'dan Kandil'in tetikçisine destek!

Terör örgütü PKK destekçiliğiyle bilinen Hasan Cemal'e yurt dışına çıkış yasağı getirilmesi Fatih Altaylı'yı rahatsız etti. Altaylı "Karakteri de müsait değil. Gitmez. Kovsan gitmez..." diyerek tepki gösterdi.

2019-12-04 14:01:00Fatih Altaylı'dan Kandil'in tetikçisine destek!Berlin'e gitmek üzere İstanbul Havalimanı'na giden terör sevici Hasan Cemal'in pasaportuna el konulması Fatih Altaylı’yı rahatsız etti. Konuyu köşesine taşıyan Altaylı,"Hasan Cemal uluslararası saygınlığı olan bir adam, pasaportunu elinden almakla bu ülke ne kazandı?" ifadelerini kullandı.

"77’ye basmak üzere olduğu şu günlerde gideceği bir yer yok." İddiasında bulunan Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Gitmez. Kovsan gitmez!"

Mesleğe Hasan Cemal'in yanında başladığını belirten Altaylı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Havalimanında yurt dışına çıkışı engellenmiş ve pasaportuna el konulmuş. Hakkındaki bir dava nedeniyle. İşin garibi bu dava süresince Hasan Cemal en az 20 kere yurt dışına çıktı. Gitti ve geri geldi. Gitti ve geri geldi. Gitti ve geri geldi. Bu sefer de çıkabilseydi üç dört gün sonra geri gelecekti.

Çünkü 76 yaşını bitirip, 77’ye basmak üzere olduğu şu günlerde gideceği bir yer yok onun. Karakteri de müsait değil.  Gitmez. Kovsan gitmez."

Uluslararası saygınlığı varmış!

Kandil'in tetikçisi Hasan Cemal’in"Uluslararası saygınlığı olan ve Türkiye’yi seven biri" olduğunu iddia eden Altaylı, şu skandal ifadeleri kullandı;

"Onun pasaportunu elinden almakla bu ülke ne kazandı?  O pasaporta el koyanlar koyduranlar ne kazandı? Çok merak ediyorum. Bu ülke bu hareketle ne kazandı! Ya da ne kaybetti! Bir zamanlar kaçmayıp geri gelenleri içeri atanların, ibre kendilerine döndüğü zaman nerelere kaçtığını da unutmadık."

Fatih Altaylı'dan Kandil'in tetikçisine destek!

Popüler Kullanıcılar