Kurtulmuş: Ceren Özdemir cinayetinde yargının en ağır cezayı vereceğini ümit ediyoruz

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Ceren Özdemir cinayetiyle ilgili, "Yargının en ağır cezayı vereceğini ümit ediyoruz." dedi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, TRT Haber Koordinatör Yardımcısı Aysun Torun Orhan'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

 

"NATO'nun terörle mücadelede bize destek olmasını bekliyoruz"

 

Numan Kurtulmuş, NATO Zirvesinden çıkan deklarasyonu, "Teröre karşı ortak bir kararlığının ifade edilmesi önemli ama yetersizdir. Beklentimiz NATO'nun bize destek olması" sözleriyle değerlendirdi.

 

Kurtulmuş, "Türkiye'nin PKK/YPG konusundaki kararlılığı ortaya konulmuştur. PYD'yi, YPG'yi, FETÖ'yü de terör örgütü olarak kabul edin. DEAŞ'a karşı fiilen mücadelede de yoklar, soyut bir teröre karşı mücadele kavramı çıkmış görünüyor teorik olarak iyidir. Pratikte nasıl uygulanacağını göreceğiz." dedi.

 

"Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli arasında görüşme olabilir"

 

Kurtulmuş, MHP'nin ceza infaz teklifini beklemeye almasını şu sözlerle değerlendirdi:

 

"Sayın Bahçeli, Adalet Bakanlığının bu çalışmalarının son noktaya gelmesini ve bununla ilgili sürecin tamamlanmasını bekliyor. MHP teklifini de bu süreçte askıya alıyor benim anladığım budur. AK Parti’nin teklifine destek vermeyecek gibi yorumlanabilir mi, yorumlanmaz. Biz bunun en geniş ittifakla Meclisten geçmesini bekliyoruz."

 

Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı ve Devlet Bahçeli arasında bir görüşme olabileceğini de sözlerine ekledi.

 

"Ceren Özdemir cinayetinin takipçisi olacağız"

 

Kurtulmuş, Ceren Özdemir cinayetiyle ilgili "Yargının en ağır cezayı vereceğini ümit ediyoruz, biz de takipçisi olacağız." dedi.

 

[#CerenÖzdemir cinayeti] AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş: Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Yargının en ağır cezayı vereceğini ümit ediyoruz.https://t.co/e1T4XsyCUF pic.twitter.com/N4kyYqit2C

 

— TRT Haber Canlı (@trthabercanli) December 5, 2019

"İnfaz düzenlemesine ihtiyaç var"

 

Açık cezaevi uygulaması ve İnfaz Yasası ile ilgili, "İnfaz düzenlemelerini reform mahiyetinde gözden geçirmeliyiz. İnfaz düzenlemesine ihtiyaç var. Açık cezaevi ve izinler mevcut yasalara göre verilmiştir burada suçun caydırıcı olması önemlidir ki insanlar bir daha suç işlemesinler. Adalet Bakanlığı çalışmayı sürdürüyor." dedi.

Kurtulmuş: Ceren Özdemir cinayetinde yargının en ağır cezayı vereceğini ümit ediyoruz

Coronavirus (Covid-19)

  • 19,442,779Coronavirus Vaka Sayısı
  • 721,119Ölü Sayısı
  • 6,246,914Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 23:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar