Görme Engelli Betül'ün takdir toplayan başarısı...

KÜTAHYA’nın Simav ilçesinde lise eğitimini sürdüren görme engelli Betül Ağır(17), başarının önünde hiçbir engel bulunmadığını elde ettiği okul ve sınıf birincilikleriyle ispatlıyor.
Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesinde dört yıldır hem sınıf hem de okul birinciliğini kimseye kaptırmayan son sınıf öğrencisi doğuştan görme engelli Betül, bu yıl mezun olduktan sonra üniversite sınavına katılarak Hukuk Fakültesini kazanmayı ve avukat olup ceza davalarını takip etmeyi hedeflediğini söyledi.
Ailesinin yanı sıra hocaları ve kendisine her türlü desteği sağlayan arkadaşlarının desteğiyle bu günlere geldiğini anlatan Ağır, “Bu günlere ailem başta olmak üzere hocalarım ve arkadaşlarımın desteğiyle geldim. Onlar benim başarı azmimi artırdılar” dedi.
“ENGELLİLER BAŞARABİLECEKLERİNİ TOPLUMA GÖSTERMELİLER”
Hırsı, isteği ve azmi olmayan bir insanın hiçbir şekilde başarı elde edemeyeceğini ifade eden Ağır, “Engelli oldukları için kendilerini hayattan soyutlayan insanlar, hiçbir şekilde kendilerini topluma kabul ettiremezler. Ben bunu bizzat yaşadığım için biliyorum. Başta ailem daha sonra öğretmenlerim çevrem ve arkadaşlarımın desteğiyle kendimi topluma kabul ettirmiş durumdayım. 4 yıldır okulumda hem sınıf hem de okul birinciliklerini kimseye kaptırmıyorum. Ne yazık ki halen toplumumuzda engelli vatandaşları toplumun bireyi olarak kabul etmeyen insanlar var. Engelli kardeşlerime çağrım, kendilerinin bir şeyler yapabileceklerini başarabileceklerini bu topluma göstersinler. Çalışınca başaramayacakları hiçbir şey yoktur” şeklinde konuştu.
Okul Müdürü Hüseyin Çapar, görme engelli öğrencisi Betül ile gurur duyduğunu söyledi. Çapar, “Doğuştan görme engelli öğrencimiz Betül okulumuzun gururu. Onun kabartmalı özel ders kitaplarını Milli Eğitim Bakanlığımız başta olmak üzere yerel yöneticilerimizin maddi ve manevi destekleri ile özel olarak temin ettik. Betül azmi ve çabalarıyla arkadaşlarına örnek oluyor ve büyük takdir topluyor. Bu yıl okulumuzdan mezun olacak. Üniversite sınavlarına katılıp hukuk fakültesini kazanmak ve avukat olarak da ceza davalarını takip etme yönündeki hedefleri olduğunu biliyorum. Allah yolunu da bahtını açık etsin. Betül gibi azmi sayesinde her türlü güçlükleri yenen bir öğrencimizi çok arayacağız” şeklinde konuştu.

Görme Engelli Betül'ün takdir toplayan başarısı...

Coronavirus (Covid-19)

  • 18,465,900Coronavirus Vaka Sayısı
  • 697,790Ölü Sayısı
  • 6,074,587Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 12:05

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar