MEHMET BARLAS: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “açık ve net” diye tanımladığı Trump Yahudileri kızdırdı

Bilkent Üniversitesi'nde "Dünya İnsan Hakları Günü" etkinliklerine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin "Beğendiğiniz liderler kimlerdir" şeklindeki sorularına cevap verirken, Trump ve Putin hakkında şöyle konuşmuş:
"Sayın Trump'ın gizli bir ajandası yok, ne biliyorsa onu söyler. Bana karşı da açık ve net söyler, ben de kendisine açık ve net söylerim. Bir diğer isim de Putin'dir. Görüşmelerimizde gizli bir ajandamız yok. Attığımız adımlar açık ve net. Bölgede barışı birlikte sağlayacağız."
Acaba sonuç ne olur?
Cumhurbaşkanı'nın bu değerlendirmeleri tabii ki iyimserlik yayıyor... Dış siyasette ilişkide olduğumuz iki büyük devletin liderlerinin gizli gündemlerinin olmaması tabii ki önemlidir. Örneğin Trump'ın gizli bir gündeminin olmaması, F-35'ler ve S-400'ler gibi konularda, PYD'ye ilişkin tutumlarda ve Halkbank'a dönük önyargılarda, acaba Amerikan devletinin gizli gündemini etkisiz kılacak mı? Ya da Putin'in açık ve net adımları, Libya'da Rusya'nın Hafter'i desteklemesini veya Suriye'de Esad'la birlikte sivil halkı bombalamasını bir noktada kesecek midir?
Amerikan Yahudileri ve Trump
Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özellikle Trump'ı tanımlarken "Sayın Trump'ın gizli bir ajandası yok, ne biliyorsa onu söyler" şeklindeki ifadesinin doğruluğu bir kez daha kanıtlandı. 2020'deki Başkanık seçimleri için mitinglere başlayan ABD Başkanı Donald Trump, seçimin en kritik eyaletlerinden biri olan Florida'da akıl almaz sözlere imza attı. "İsrail Amerikan Konseyi Zirvesi"ne katılan Trump, Yahudi Amerikalılara seslenirken, İsrail'e karşı eleştirileri tiye aldı.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

MEHMET BARLAS: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “açık ve net” diye tanımladığı Trump Yahudileri kızdırdı

Coronavirus (Covid-19)

  • 33,192,997Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,000,502Ölü Sayısı
  • 7,673,153Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 20:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar