HaberX 5X5 - 23 Aralık 2019 Tek parça İzle

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün saat 17:00'da https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

İşlenen haber başlıkları

--Mansur Yavaş, Sinan Aygün hakkında suç duyurusunda bulundu
Mansur Yavaş ise Aygün hakkında 'terörizmin finansmanı hakkındaki kanuna muhalefet' ve 'terör örgütüne yardım etmek' gerekçeleriyle suç duyurusunda bulundu.
--Sinan Aygün: Ben rüşvetin ses kaydı var demedim
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sinan Aygün, CHP’li Belediye meclisi üyelerinin Togo ikiz kuleleriyle ilgili kendisinden rüşvet istediği iddiasına ilişkin olarak “Ben (para talebinin) ses kaydı var demedim, ofisime geldiklerinin görüntüleri var dedim” ifadelerini kullandı.

--Adalar'da ulaşım elektrikli araçlarla sağlanacak
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adalar'da faytonların kaldırılacağını, ulaşımın yaz aylarından itibaren elektrikli ve lastikli araçlarla yapılacağını açıkladı.
Mansur Yavaş’a karşı sürdürülen iftira ve soruşturma sürecini buradan kınıyorum. Bu kampanyaların sonuçsuz kalacağına olan inancım tamdır. Mansur Yavaş’ın her zaman yanında olduğumuzu ve kendisini desteklediğimizi buradan ifade ederim."
Urla Belediye Başkanımızın tutuklanması ve yerine kayyum atanmasını da protesto ediyorum.”

--Cumhurbaşkanı Erdoğan: Müteahhitlere tehdit savuruyorlar
-Kanal İstanbul'da ilgili 'Yapamazsınız' diyorlar, 'Yaptırmayız' diyorlar. Müteahhitlere tehdit savuruyorlar, 'İhalelere katılırsanız biz iktidara geliyoruz, geldiğimizde bu aldığınız ihaleyi iptal ederiz.' Ya sen zaten iktidara gelemeyeceksin ki.
-Bakanlık’tan yapılan açıklamada, "İstanbul ili Küçükçekmece, Avcılar, Arnavutköy, Başakşehir ilçesine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Kanal İstanbul (Kıyı Yapıları [Yat Limanları, Konteyner Limanları ve Lojistik Merkezler], Denizden Alan Kazanımı, Dip Taraması, Beton Santralleri Dâhil) projesi ile ilgili olarak hazırlanan son şekli verilen ÇED raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu'nca yeterli bulunmuş olup, nihai kabul edilmiştir" denildi.
--Ekrem İmamoğlu: Bu kadar ciddi bir meselenin (Kanal İstanbul) son derece gayriciddi bir şekilde ele alınmasına 16 milyon adına karşı çıkacağız. Bir araştırma raporunun son cümlesiydi, çok önemli: 'Ya Kanal, Ya İstanbul' Bu kadar net, bu kadar önemli bir karar. Herkesin konuşmasını isteyeceğiz. (...) Neyin ihalesini yapıyorsun, hangi ÇED raporundan bahsediyorsun? Bizden önceki yönetimin imzası bulunan Kanal İstanbul İşbirliği protokolünden çekiliyoruz.”

--Cumhuriyet davasının gerekçeli kararı açıklandı: 'Muhalif' görüntüsü ile PKK, FETÖ ve DHKP/C lehine haberler yapıldı
İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nin eski Cumhuriyet gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik davaya ilişkin hazırladığı gerekçeli kararda, sanıkların suça kasten iştirak ettikleri, 'muhalif' görüntüsü ile PKK/KCK, FETÖ/PDY ve DHKP/C lehine yıllara yayılır şekilde haberler yaptıkları konusunda tam bir vicdani kanaat hasıl olduğuna vurgu yapıldı.

--Yerli otomobil "göz kırptı"
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, "Türkiye’nin Otomobili ile tanışmak için geri sayım başladı. Her gün 14.30’da yeni bir detayı keşfetmek için bizi takip etmeye devam edin." ifadeleri ile otomobilin farlarını içeren bir fotoğraf paylaştı. İstanbul Taksiciler Odası: Yerli otomobili görmemize gerek yok, 17 bin araca şimdiden talibiz


--Kaşıkçı davasında 5 kişiye idam, 3 kişiye de toplamda 24 yıl hapis cezası
İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cinayetiyle ilgili yargılanan kişilerden 5’ine idam cezası, 3 kişiye de toplamda 24 yıl hapis cezası verildi.

--2020 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi artış oranı yüzde 12
2020 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) artış oranı yüzde 12 olarak belirlendi. Vergi Usul Kanunu genel tebliği de yayımlandı. Buna göre vergi, harç ve cezalardaki artış da yüzde 22,58 olarak tespit edildi.

--Ceren Özdemir davası: Katil zanlısının akli dengesinin yerinde olup olmadığı incelenecek
Üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in katil zanlısı Özgür Arduç'un ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Katil zanlısının "akli dengem yerinde değil" şeklinde savunma yaptığı davanın duruşması 20 Ocak 2020'ye ertelendi.

HaberX 5X5 - 23 Aralık 2019 Tek parça İzle

Coronavirus (Covid-19)

  • 1,017,796Coronavirus Vaka Sayısı
  • 53,251Ölü Sayısı
  • 213,218Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 11:05

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar