OKAN MÜDERRİSOĞLU: Kılıçdaroğlu... Sinemadan, film çevirmeye...

CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile CHP 24. dönem milletvekili iş insanı Sinan Aygün'ü karşı karşıya getiren ve siyasete bomba gibi düşen "rüşvet skandalı" dikkatlice analiz edilmesi gereken yönler içeriyor. Zira, konu ana ekseninden saptırılmaya çalışılıyor.
Burada üzerinde durulması gereken hususların başında,
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bu kritik süreci yönetme biçimi ve varsa stratejik hesaplarının ne olduğu geliyor.
Bir diğer husus da
CHP'li belediyelerin idari ve mali sorunlarını aşma biçimi ile şimdiye kadar AK Parti'ye yönelttiği suçlamaların haksızlığında ve aksine o iddialarla bizzat malûl olmasında düğümleniyor.

***

Şimdi cevap bulunması gereken ilk soru şu:
Kemal Bey, daha birkaç hafta öncesine kadar ailece görüştüğü hatta birlikte sinemaya gittiği Sinan Aygün'ün şikayetini dinledikten sonra, neden Mansur Yavaş'la bir araya getirerek meseleyi çözmüyor? Niçin zaman kazanmayı tercih ediyor ve partinin mali işler sorumlusu Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu üzerinden halledeceğini vaat ediyor? Aygün'den önce ve sonra görüştüğü Yavaş'ın anlatımlarına nasıl ikna oluyor? Burada, klasik basiretsizlik hali mi yoksa, tıpkı Külliye'ye giden CHP'li iddiasındaki gibi fırsatçılık durumu mu yaşanıyor?
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

OKAN MÜDERRİSOĞLU: Kılıçdaroğlu... Sinemadan, film çevirmeye...

Popüler Kullanıcılar