Bugün hava nasıl? 25 Aralık 2019 hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Erzincan, Tunceli, Bilecik, Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar çevreleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Doğu Akdeniz ile Düzce, Zonguldak, Bartın, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m²) olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Batı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde güney ve güneydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (50-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz, Düzce, Zonguldak, Bartın, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m²) yağmur ve sağanak yağışlı olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuvvetli ve zaman zaman kuvvetli fırtına (50-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

EDİRNE 4°C, 10°C

Çok bulutlu

 

İSTANBUL 7°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

KIRKLARELİ 4°C, 8°C

Çok bulutlu

 

KOCAELİ 8°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

 

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

A.KARAHİSAR 1°C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

DENİZLİ 6°C, 10°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra hafif yağmur ve sağanak yağışlı

 

İZMİR 8°C, 13°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

 

MUĞLA 4°C, 11°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

 

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, yüksek kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz'de kuvvetli (21-50 kg/m²) yağmur ve sağanak, Kahramanmaraş ile Adana'nın yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ADANA 9°C, 14°C

Çok bulutlu, kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ANTALYA 8°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

HATAY 6°C, 9°C

Çok bulutlu, kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

 

ISPARTA 2°C, 7°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra hafif yağmur ve sağanak yağışlı

 

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ANKARA 2°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

ESKİŞEHİR 1°C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

KONYA 2°C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

SİVAS 2°C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu

 

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

 

BOLU 2°C, 5°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

DÜZCE 6°C, 9°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

 

KASTAMONU 3°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

ZONGULDAK 8°C, 11°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz'in yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

ARTVİN 9°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

SAMSUN 14°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu

 

TOKAT 6°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

TRABZON 17°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğusu ile Malatya, Elazığ, Tunceli ve Erzincan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Erzincan, Tunceli, Ağrı, Bitlis, Van ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

ERZURUM -1°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

KARS -1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

MALATYA 2°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

 

VAN -1°C, 6°C

Çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Siirt çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde (60-80 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

DİYARBAKIR 0°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

GAZİANTEP 4°C, 10°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.

 

SİİRT 5°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

 

ŞANLIURFA 5°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

 

DENİZLERDE HAVA

Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

 

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı aralıklı yağmur ve sağanak yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), ilk saatlerde 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 2,0 ila 2,5m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

 

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

 

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusunda kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), gece saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50km/sa), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/sa), doğusunda güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga; 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

 

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.

Bugün hava nasıl? 25 Aralık 2019 hava durumu

Coronavirus (Covid-19)

  • 13,153,082Coronavirus Vaka Sayısı
  • 573,428Ölü Sayısı
  • 4,917,222Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar