KURTULUŞ TAYİZ: Anti-emperyalist Portakal!

Amerikan kanalı (Türkiye uzantılı) FOX TV’nin, Kanal İstanbul’a karşı çıkma gerekçesi hayli enteresan. Fatih Portakal’a göre Kanal İstanbul, ABD donanmasının Karadeniz’e çıkışının önünü açmak için yapılıyor!

Portakal’ın, yükselen ABD karşıtlığını Kanal İstanbul karşıtlığına kanalize etmeye çalışması kabul edelim ki takdire şayan bir tilkilik. Amerikan kanalında “anti-Amerikancı” numarası yapıyor. Algı operasyonu adına her şeyi deniyor. Kendince şeytana pabucunu ters giydirmeye çalışıyor.

Kanal İstanbul’a değişik gerekçelerle muhalefet edilebilir elbet. Yeter ki 3. Havalimanı’na yapılan muhalefet gibi olmasın. İstanbul Havalimanı’na yönelik yapılan muhalefetin nasıl saçma olduğu bugün iyice ortaya çıkmış durumda. Bu havalimanının taşıdığı yolcu sayısı 50 milyonu geçti. Daha birinci yılında onca kehanet, kötü senaryo çöp oldu. İşler tıkır tıkır yürüyor. Havalimanı hakkında o kadar atıp tutanlar peki şimdi nerede?

Aynı isimler, bu sıralar Kanal İstanbul projesini karalamakla meşgul. Akılları sıra Amerikan kanalında İstanbul Kanalı’nı karalıyorlar ve bu karşıtlığı da “anti-Amerikancılık” ile pazarlamaya kalkıyorlar.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

KURTULUŞ TAYİZ: Anti-emperyalist Portakal!

Coronavirus (Covid-19)

  • 33,010,334Coronavirus Vaka Sayısı
  • 997,388Ölü Sayısı
  • 7,669,885Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 00:40

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar