OYUNCAKLARIN RENKLİ DÜNYASI SİNOP'TA

Dünyanın en büyük oyuncak firmalarından biri olan Polesie, Türkiye'de fabrika açtı. Belaruslu Polesie firması, Belarus-Türkiye ortaklı Oyuncak fabrikasının açılışını Sinop'ta gerçekleştirdi.

Firmanın Türkiye ayağının ortakları olan Sinop’lu iş adamları Yener Dinçkurt ve Taner Dinçkurt’un katkılarıyla, oyuncak fabrikası Sinop’ta hizmete girdi.

Açılış törenine İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un yanı sıra Sinop milletvekili Nazım Maviş, Belarus Türkiye Büyükelçisi Andrei Savinykh, Sinop Valisi Köksal Şakalar, Belediye Başkanı Barış Ayhan, stk başkanları ve üyeleri, çeşitli oda başkanları, kamu kurum müdürleri ve Polesie Belarus şirket sahipleri de katıldı.

100 bin metrekarelik alan üzerine kurulan oyuncak fabrikasında şu anda 120 kişi çalışıyor. Çalışan sayısının kısa süre içerisinde 1200 'kişiye çıkarılması hedefleniyor. Tamamen geri dönüşümlü malzeme kullanılan fabrikada üretim sırasında hiç atık çıkmıyor.

 

Çocukların oyun oynarken hayalgücünü kullanarak düşünsel gelişimlerini de ilke edinen Polesei firması, güvenli, sağlam ve sağlıklı oyuncaklar üretiyor.

Açılışa çocuklar tarafından çok sevilen Türkiye nin yerli çizgi kahramanı Şakrak da katıldı. Şakrak 'ın yazarı Ayşegül KARA ZORLU "Şakrak karakterini Türk örf ve adetlerine uygun bir yerli çizgi film karakteri olarak oluşturduk. Oyuncak şirketinin de ilke olarak , bizler gibi çocukların oyun oynarken zihinsel gelişimlerini hedeflemeleri bizleri çok mutlu etti. Ülkemizde bu denli büyük bir yatırımın yapılması gurur verici" dedi.

Ayrıca, Ayşegül KARA ZORLU tarafından içişleri bakan yardımcısı Mehmet Ersoy, Belarus Türkiye Büyükelçisi Andrei Savinykh, Sinop Valisi Köksal Şakalar ile birlikte yapılan çekiliş sonucunda fabrikada tamamlanmış olan oyuncaklar ihtiyaç sahibi çocuklara verilmek üzere AFAD ‘a gönderilecek.

 

OYUNCAKLARIN RENKLİ DÜNYASI SİNOP'TA OYUNCAKLARIN RENKLİ DÜNYASI SİNOP'TA OYUNCAKLARIN RENKLİ DÜNYASI SİNOP'TA OYUNCAKLARIN RENKLİ DÜNYASI SİNOP'TA OYUNCAKLARIN RENKLİ DÜNYASI SİNOP'TA OYUNCAKLARIN RENKLİ DÜNYASI SİNOP'TA

Coronavirus (Covid-19)

  • 59,533,128Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,402,312Ölü Sayısı
  • 16,957,706Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar