HaberX 5X5 - 20 Ocak 2020 Tek parça İzle

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün saat 17:00'da https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

İşlenen haberler

Libya Konferansı'nın Sonuç Bildirgesi de yayımlandı.
Libya Konferansı'nın Sonuç Bildirgesi'nde, "ateşkes", "silah ambargosu", "siyasi sürece dönüş", "güvenlik alanında reformlar", "ekonomik ve finansal reformlar" ile "uluslararası insani hukuk ve insan haklarına saygı" başlıkları altında toplam 55 madde sıralandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis, Hafter'i Yunanistan'a sadece bizi tahrik etmek için çağırdı
Almanya dönüşü uçakta soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Libya'da Türkiye'nin mevcudiyeti barış umutlarını artırmıştır. Terörle mücadele kisvesi altında ne tür oyunların oynandığını da görüyoruz" dedi. Erdoğan, "Niye Miçotakis Hafter'i Yunanistan'a çağırdı? Sadece bizi tahrik etmek için çağırdı" ifadesini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "2020 tek haneli enflasyona girdiğimiz bir yıl olacak." dedi. Erken seçimin gündemde olmadığını belirten Albayrak, kurda stabilazyonun sağlandığını söyledi, TL'ye güvenenlerin kazandığını vurguladı.

2153 kişinin serveti, 4.6 milyar insanın toplam servetinden fazla
İngiltere merkezli uluslararası yardım kuruluşu Oxfam’ın raporuna göre, 2019 yılında dünya genelindeki en zengin 2 bin 153 kişinin serveti, en yoksul 4.6 milyar kişinin toplam servetini geçti. Bu, milyarderlerin dünya nüfusunun yüzde 60’ından daha zengin olduğu anlamına geliyor.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Berlin Zirvesi siyasi çözüm için önemli bir fırsattır
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Berlin Zirvesi, Libya'da çatışmaların durması ve siyasi çözüm için önemli bir fırsattır" dedi.

Bakan Albayrak'ın avukatından Cumhuriyet gazetesinin haberine yanıt
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın vekili Avukat Ahmet Özel, bugün Cumhuriyet gazetesinde yer alan 'Damat işi biliyor' başlıklı haberle ilgili "Doğrudan Albayrak'ın şahsını hedef alan ve Sayın Bakanımızı kamuoyunun husumetine maruz bırakmayı amaçlayan bu sözde haberdeki ithamlar, yorumlar kesinlikle yalandır" ifadesini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu: Asıl muhafazakar biziz, yıllar yılı değişmemek için direndik
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, muhafazakar kesimlerle yaptıkları toplantılarla ilgili olarak "Bazen kendilerine takılıyorum, 'Siz kendinize muhafazakâr diyorsunuz ama muhafazakâr değilsiniz. Asıl muhafazakâr biziz, yıllar yılı değişmemek için direndik' diye" ifadesini kullandı.

ABD'li fon şirketi Kanal İstanbul'a talip
Türkiye'de ofis açan ABD'li fon şirketi Money Maker Management yetkilileri, Kanal İstanbul'un tüm finansmanını sağlayabileceklerini açıkladı.
Dünya gazetesinden Aysel Yücel'in haberine göre, ABD'li fon şirketi Money Maker Management, Türkiye’de ofis açtı.


Yargı paketi bu ay Meclis'e gelecek
Cinsel istismar, uyuşturucu, örgütlü suçlar, terör suçları, kasten adam öldürme ve mükerrer suçlar hariç diğer suçlarda infaz indirimine gidilecek. Denetimli serbestlik sistemi değişecek.

HaberX 5X5 - 20 Ocak 2020 Tek parça İzle

Coronavirus (Covid-19)

  • 31,823,658Coronavirus Vaka Sayısı
  • 976,134Ölü Sayısı
  • 7,421,656Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 13:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar