HaberX 5X5 - 21 Ocak 2020 Tek parça İzle

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün saat 17:00'da https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

İşlenen haberler

Bakan Çavuşoğlu: Hafter'in siyasi çözüm çizgisine gelmesi gerekiyor
"Bizim tüm çabalarımıza rağmen Hafter Moskova'da ateşkesi imzalamadı" diyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugüne kadarki tüm tutumları askeri çözüm istediğini gösteriyor. Hafter'in siyasi çözüm çizgisine gelmesi gerekiyor. Bizim Türkiye olarak tüm gayretlerimiz esasen buna yöneliktir" dedi.

İdlib'de ateşkese rağmen saldırılar sürüyor
Suriye'nin İdlib kentinde, ateşkese rağmen, Esed rejimi, İran destekli terörist gruplar ve Rusya'nın saldırıları sonucu, 12 Ocak'tan bu yana 50 sivil hayatını kaybetti.

İGDAŞ'tan doğalgaz faturalarına taksit uygulaması
İGDAŞ, doğalgaz faturalarına vade farksız taksit uygulaması başlattı. Çalışmaya 13 banka katılacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan İGDAŞ, her kış düzenlediği doğalgaz fatura ödemelerinde, kredi kartı ile vade farksız taksit uygulamasını tekrar başlattı. İGDAŞbu yıl için 13 banka ile anlaştı.

Avustralya'daki yağmur, yangınları durdurmaya yetmedi
Avustralya felaket üzerine felaket yaşıyor. Yangınların neden olduğu dumanların, Dünya'nın etrafını en az bir kez dolaşması bekleniyor
Aylardır süren orman yangınları nedeniyle 28 kişi hayatını kaybetti, milyonlarca hayvan telef oldu.

Hayvanlara karşı suçlara 'hayvan polisi' geliyor
AK Parti'nin, hayvan haklarını korumaya ilişkin hazırladığı yeni yasa teklifi, bu ay Meclis gündemine taşınacak. 'Hayvan Haklarını Koruma Kanunu' teklifi ile hayvanlara eziyet eden, işkence yapan ve öldürenlere ağır hapis cezası yaptırımı uygulanacak. Yeni düzenlemede hayvan polisi kurulması da öngörülüyor.

Japonya, 6G için çalışmalara başladı
Japonya, 5G’den 10 kat daha hızlı olacak 6G teknolojisi için çalışmalara başladı. Geleceğin teknolojisine yön vereceği düşünülen 6G üzerinde çalışmalara başlayan ülkeler arasında Çin, Güney Kore ve Finlandiya da yer alıyor.

YSK Başkanı Sadi Güven'in açıklamaları
- Görevde bulunduğum 7 yıllık sürede 8 seçim yapıldı. Seçimlerin hep sağlıklı, güvenilir şekilde yapılması için gayret sarf ettik.
- Biyometrik kimlik uygulamasına geçilmesi, oy zarfının kaldırılması gerekir. YSK buna hazır.
- Tartışmalar, tenkitler, hakarete ulaşmadığı sürece bizim için bedava akıldır. Tenkitlere hiçbir zaman alınmadım, faydalı bile görüyorum.
- Biyometrik kimlik uygulamasına geçilmesi, oy zarfının kaldırılması gerekir. YSK buna hazır.

İlk 10'daki teknoloji şirketleri sıralamasında Amerikalı şirketlerin ağırlığı dikkati çekiyor.
ABD listede 5 şirket (Apple, Microsoft Corp, Alphabet Inc., Amazon ve Facebook) ile kendine yer bulurken, Çin listede 2 şirket (Alibaba ve Tencent Holding) ile yer aldı.

HaberX 5X5 - 21 Ocak 2020 Tek parça İzle

Coronavirus (Covid-19)

  • 31,823,658Coronavirus Vaka Sayısı
  • 976,134Ölü Sayısı
  • 7,421,656Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 13:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar