Hasta Yatağı Kumandası Neden Çalışmıyor?

Hasta yatağı, yatağa bağlı olan hastalar için bir mucize olan yataklardır. Diğer yataklar ile kıyaslandığı zaman gerek konforu gerekse de rahatlığı bakımından diğer yataklar ile arasında dağlar kadar fark vardır. Aynı zamanda hasta yataklarının hastalar için en önemli özelliklerinden bir tanesi de yatak yarası oluşturmamasıdır. Yatak yaraları oldukça ağrılı ve yaranın geçiş süresinin uzun bir zaman almasından dolayı epey kişiyi uğraştırdığı gibi fiziksel olarak da rahatsız eder. Hasta yatağı, hastanın yattığı yöne hava üfler bu hava hastanın vücuduna aynı oranda yayılır ve kan basıncını harekete geçirir. Böyle bir durumda da yatak yarası oluşmaz. Ancak hasta yatağı kullanımlarında da bazen sıkıntılar olabilir. Elektrik motorlu hasta yatağı bir kumanda aracılığı ile harekete geçen bir sistemdir. Kumanda ile yatağa komut verdiğiniz zaman hastanın pozisyon şeklini ve yatağın alçaklığını ve yüksekliğini değiştirebilirsiniz. Hasta yatağında karşılaşılabilen en büyük sorunlardan bir tanesi hasta yatağının kumandasının bozulmasıdır. Hasta yatağı kumandası neden çalışmıyor ve bu probleme nasıl çözüm bulunabilir sorusunun cevabı ise şu şekildedir;

Hasta Yataklarında Kumanda Arızaları

Öncelik olarak motorlu olan yataklarda en sık görülen arızalardan bir tanesi kumanda arızalarıdır. Herkes tarafından kullanılan aynı zamanda elektrikli bir ürün olmasından dolayı zamanla bozulabilir. Bazı hasta yataklarının kumandalarında kilitlenme gibi durumlar söz konusudur. Bu durumda kumandanızın ayarına göre kilitlenme durumlarında kullanabileceğiniz tuşa basarak kilitlenen kumandayı açabilirsiniz.

Hiçbir şekilde komut almayan kumandalarda pil bitme sorunları yaşanıyor. Böyle bir durumda da pil değişimi yapabilirsiniz.

Bir diğer yapılabilecek işlemlerden bir tanesi ise bilgi merkezini aramanızdır. Kendi başınıza kumanda da değişiklik işlemlerinizi yapmak istemiyorsanız bilgi merkezini arayıp hasta yatağı kumandanızın çalışmadığını söyleyebilirsiniz. Bilgi merkezinden gelen cevaba göre hasta yatağı kumandası neden çalışmıyor problemini çözebilirsiniz.

 Kumandalı Hasta Yataklarının Faydaları Nelerdir?

Kumandalı hasta yataklar teknolojinin gelişmesi ile birlikte kendini geliştiren bir sistemdir. İnsan gücüne ihtiyaç olmadan sizlerin vermiş olduğu komut ile dilediğiniz noktaya hastanın yönlendirilmesini sağlar. Her faydalı olan elektronik aletler zamanla bozulma ve aşınma gibi durumlar gösterse de en sık rastlanan durum sadece hasta yatağı kumandasının bozulmasıdır. Hasta yatağı kumandası neden bozulur başlıklı yazılar okuduğunuz zamanda kolaylıkla çözümlerine kavuşabilirsiniz. Hasta yatağının kişiye sağladığı faydalar şu şekildedir;

Hastaların kolaylık istediği noktaya dönebilmelerine olanak sağlar. Herhangi bir kişinin güç, kuvvet kullanmadan hastanın pozisyonunu değiştirmesine yardımcı olur. Hasta oturur pozisyonunda daha rahat ediyor ise o pozisyona kumanda aracılığı ile kolaylıkla gelinebilir. Motorlu bir yapısı olmasından dolayı her kiloya uyum sağlar. Özel hastanelerde, yaşlı bakım merkezlerinde ve evlerde kullanılabilen yataklardır.

3 Motorlu Kumandalı Hasta Yatağı Nedir?

Kumandalı hasta yatakları kendi aralarında çeşitli kategorilere ayrılır. Bu kategoriler arasında 3 motorlu hasta yatakları mevcuttur. 3 motorlu kumandalı hasta yatakları hareket yeteneğinin birçoğunu hala kaybetmemiş olsalar bile bazı ihtiyaçlarından dolayı yardımcıya ve birisinin ona bakmasına ihtiyacı olan kişiler için temin edilen yataklardır. Asansör özelliği vardır.

2 Motorlu Kumandalı Hasta Yatağı Nedir?

Hareket yeteneğini kaybetmemiş olan hastalar için temin edilen yataklardır. Hasta 2 motorlu kumandalı hatsa yatağı ile tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilir. 2 motorlu hasta yataklarının en büyük özelliklerinden bir tanesi yatağın baş ve ayak kısmının bölümlerinin ayrı ayrı olarak hareket ettirilmesini sağlar. Kumanda yardımı ile dilediğiniz noktaları hareket ettirebilirsiniz. Kumanda da yaşamış olduğunuz en ufak sıkıntıda hasta karyolası kumandası neden bozulur kategorisini araştırarak tamirini yaptırabilirsiniz.

Hasta Yatakları İçin Bizden Destek Alabilirsiniz

Hasta yatakları yatağa bağlı olan hastalar için mutlaka temin edilmesi gereken bir yatak türüdür. Yakın çevrenizde böyle bir hastanız var ise mutlaka hayatının daha konforlu geçmesine yardımcı olmak için hasta yataklarını temin edebilirsiniz. Hasta yataklarında meydana gelebilecek en ufak sıkıntıda firmamızdan destek alarak hasta yatağınızı yaptırabilirsiniz. Özellikle müşterilerden en çok gelen sorunlardan bir tanesi hasta yatağı kumandası neden bozulur sorusudur. Firma olarak bu gibi problemlerde hem hastayı hem de sizleri mağdur etmemek için hızlı bir şekilde tamirat işlemini gerçekleştiriyoruz. Sizlerde hastalarınızı rahat ettirmek istiyorsanız hem yataklar konusunda hem de aklınıza gelebilecek yataklar ile alakalı herhangi bir soruyu bizlere yönlendirerek tüm gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Firmamız Hürriyet Medikal hasta yatağı kiralama hizmetleri de veriyor.

Yararlanılan Kaynaklar: https://www.hurriyetmedikal.com

Hasta Yatağı Kumandası Neden Çalışmıyor?

Popüler Kullanıcılar