HaberX 5X5 - 22 Ocak 2020 Tek parça İzle

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün saat 17:00'da https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

İşlenen konular

Bakan Albayrak: Ertelenen yatırımlar 2020'de hayata geçecek
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Ertelenen yatırımlar 2020'de hayata geçecek, büyüme için önemli bir yıl olacak" dedi.

Bakan Çavuşoğlu: Rusya ile bazı konularda farklı fikirlerdeyiz ancak birçok alanda da beraber çalışıyoruz
İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen 50. Dünya Ekonomik Forumu (WEF) kapsamında ‘Ortadoğu ve Afrika Jeopolitik Görünümü’ başlıklı oturumda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Rusya ile bazı konularda farklı fikirlerdeyiz ancak birçok alanda da beraber çalışıyoruz” dedi.

Bakan Soylu: Terör ve uyuşturucu bu ülkenin hiçbir evladının kaderi olamaz
Bakan Soylu, dünyada milyon kişi başına madde bağlantılı ölümlerin 35, Avrupa'da 23, ABD'de 329, Türkiye'de ise 2018'de 11,4, 2019'da 4,6 kişi olduğuna işaret ederek, bu sonucu hem üretilen uyuşturucunun ülkeye girişinin engellenmesiyle, büyük operasyonlarla ve yüksek miktarlı uyuşturucu yakalamalarıyla hem de sokak satıcılarına uyguladıkları baskıyla elde ettiklerini vurguladı.

Bekçilere kimlik yetkisi Meclis gündeminde
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, çarşı ve mahalle bekçilerine halka yardım, vatandaşlardan kimlik sorabilme ve adli görevler verilmesini de içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sunduklarını açıkladı.

Ehliyet yenileme süresi uzatıldı
Eski tip sürücü belgelerinin değiştirilme süresi İçişleri Bakanlığı tarafından 31 Aralık 2022'ye kadar uzatıldı.

Yunanistan'da, 300 sandalyeli parlamentoda yapılan seçimi kazanan Ekaterini Sakelaropulu ülkenin ilk kadın cumhurbaşkanı seçildi. Tek aday olan Sakelaropulu 261 oy aldı. Sakelaropulu'yu Yeni Demokrasi, Syriza ve Kinal partileri destekledi.

Aylardır kontrol altına alınamayan yangınların ardından toz fırtınası, dolu ve sel felaketinin vurduğu Avustralya'da, bu kez de zehirli bir örümcek türü için uyarıda bulunuldu. Söz konusu örümceğin zehri 10 dakika içinde öldürebiliyor.

Adalet Bakanı Gül'den Metin İyidil açıklaması: Nihai merci Yargıtay'dır
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, eski korgeneral Metin İyidil ile ilgili son sözü nihai merci olan Yargıtay'ın söyleyeceğini belirtti.

Soğuk ve yağışlı hava geliyor
Türkiye'nin Kuzey ve Doğu kesimlerinin Perşembe ve Cuma Günleri Karadeniz üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisinde kalacağı bekleniyor. Cumartesi günü ise sıcaklıkların batı bölgelerden başlayarak artması tahmin ediliyor.
Bakan Koca: Grip ilacıyla ilgili bir sıkıntımız yok
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Grip vakalarında bu yıl geçen yıla göre değişen bir oran söz konusu olmadı. Domuz gribi değil, normal mevsimsel grip vakaları görülüyor. Şu an piyasada 1 milyon 650 bin ilacımız var." dedi.

HaberX 5X5 - 22 Ocak 2020 Tek parça İzle

Coronavirus (Covid-19)

  • 32,196,655Coronavirus Vaka Sayısı
  • 983,609Ölü Sayısı
  • 7,461,912Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 19:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar