HaberX 5X5 - 23 Ocak 2020 Tek parça İzle

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün saat 17:00'da https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

İşlenen haberler

Merkel yarın Türkiye'ye geliyor
Almanya Başbakanı Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine yarın Türkiye'ye gelecek. İki lider hem uluslararası konuları ele alacak hem de Türk-Alman Üniversitesi’nin sosyal tesis binalarının açılışını yapacak.

Şehir hastaneleri 24 saat hizmet verecek
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yıl içerisinde açılacak şehir hastaneleri ve bu hastanelerde verilen sağlık hizmetlerinden duyulan memnuniyet oranlarına ilişkin bilgi verdi. Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın ikinci fazını kapsayan şehir hasteneleri projesinde önemli bir mesafe alındığını ifade eden Koca, 2017'de kamu-özel iş birliği kapsamında inşa edilen 10 şehir hastanesinin vatandaşların hizmetine sunulduğunu söyledi.

İhracatçılar 'Turkey' yerine 'Türkiye'yi kullanacak
TİM Başkanı İsmail Gülle, "İhracat elçileri olarak sattığımız her üründe uluslararası arenalarda kullandığımız 'Turkey' yerine bundan sonra 'Türkiye' kullanacağız" dedi.

Çin'de bir şehir daha karantinaya alındı
Çinli yetkililer, Vuhan’da ortaya çıkan ve hızla yayılan yeni koronavirüs salgınında bir şehri daha karantina altına aldı. Çin’de ortaya çıkan ve zatürre belirtilerine yol açan koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için Vuhan kentinin ardından Huanggang da karantina altına alındı. Türkiye'nin Pekin Büyükelçiliği, Çin'de ortaya çıkan ve şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) ile benzerliği bulunan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) hakkında Türk vatandaşlarına uyarılarda bulundu.


Albayraklar Holding savunma sektöründen çekiliyor
Albayraklar Holding, yaklaşık 750 bin siparişlik seri silah üretimi için ihtiyaçları olan desteği alamadıkları ve faaliyet gösterdikleri diğer sektörlerdeki alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle savunma sanayinden çekilme kararı aldı.


Bakan Albayrak: Türkiye'nin borç karnesi çok sağlam
Davos Zirvesi'nin üçüncü gününde forumda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Türkiye’nin borç karnesi çok sağlam. Borç oranı görece yüksek olan özel sektörün dahi benzerlerine göre durumu iyi" dedi.

Bakan Çavuşoğlu: S-400 NATO ile uyumlu
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Rusya'nın S-400 hava savunma sistemi NATO ile uyumludur. Bunun için bir çalışma grubu gerekir." dedi.

TBMM Başkanı Şentop'tan Davutoğlu'na 'dokunulmazlık' yanıtı
550 milletvekilinin dokunulmazlığı kaldırılmadı. Dokunulmazlık dosyası olan, soruşturma kovuşturması olan AK Parti'li 29 milletvekili arasında ona ait bir dosya yoktu

HaberX 5X5 - 23 Ocak 2020 Tek parça İzle

Popüler Kullanıcılar