HaberX 5X5 - 27 Ocak 2020 Tek parça İzle

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün saat 17:00'da https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

İşlenen haberler

Elazığ depremi
Elazığ depreminde zarar görenlere yönelik destekleri açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Ağır hasarlı ve yıkılacak evler için 30 bin lira, acil kira ödeneği olarak da 11 bin lira olmak üzere toplam 41 bin lira verilecek" dedi. Soylu, köylerde yıkılan evler için de 16 bin lira destek vereceklerini söyledi.
Elazığ depreminin ardından, enkaz altında kalan son kişinin de cansız bedenine ulaşıldı. Deprem nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 41'e yükseldi. Şimdiye kadar 45 kişi enkazdan sağ kurtarıldı. Deprem sonrası hastanelere başvuran 1607 kişiden 1520’si taburcu edildi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Elazığ'daki depreme ilişkin sosyal medyadan provokatif paylaşım yapan 50 kişi hakkında soruşturma başlattı.

Hasan Kaçan: 'Yazıklar olsun Cem Yılmaz' deniyor ya, doğru yapılmıyor
Oyuncu Hasan Kaçan, sosyal medyada komedyen Cem Yılmaz'a yöneltilen eleştirilere tepki gösterdi ve "Adam yardımını yapmış. Hem de iyi bir yardım. ‘Yardımı gözümüze mi sokuyorsun’ demeyin diye sesini çıkarmıyor" dedi.

Ceren Özdemir'in katili için 'eksik inceleme' gerekçesiyle istinaf başvurusu
Ordu'da Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’i, evinin bulunduğu binanın girişinde bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç’un avukatı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına karşı, eksik inceleme yapıldığı gerekçesiyle istinafa başvurdu.

Moody's: Türk İslami bankacılık sektörü hızlı büyümeye hazır
Moody's Investors Service, hükümetin Türk İslami bankacılık sektöründe büyümeyi yönlendiren girişimlerinin etkisi ile sektörün gelecek 10 yıl içinde varlıklarını ikiye katlamaya hazır olduğunu belirtti.

Reina saldırganı için 40 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemi
Savcılık, saldırgan Abdülgadir Masharipov'un, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme ve kasten öldürme suçlarından 40 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Yeni tip koronavirüs dünyada hızla yayılıyor
Çin genelinde 80 kişinin ölümüne yol açan, 2 bin 744 kişiye bulaşan virüs, çıkış yerinden dolayı "Vuhan virüsü" diye de adlandırılıyor.

 

HaberX 5X5 - 27 Ocak 2020 Tek parça İzle

Coronavirus (Covid-19)

  • 31,816,983Coronavirus Vaka Sayısı
  • 976,026Ölü Sayısı
  • 7,420,170Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 12:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar