Deprem bölgesindeki çocuklar için bir tır dolusu oyuncak gönderildi!

24 Ocak'ta Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından yaraların sarılması için tüm Türkiye seferber oldu. Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşlar, işadamları ve sivil toplum kuruluşları depremzedelere yardım için harekete geçti.

Deprem bölgesi için yapılan yardımlarla ilgili güzel bir haber de Sinop'tan geldi. Geçtiğimiz hafta Sinop'ta açılışı yapılan Türk-belarus ortaklı Polesie oyuncak fabrikası, deprem bölgesindeki çocuklar için bir tır dolusu oyuncak gönderdi.

Sinop'ta Türk iş adamları Taner ve Yener Dinçkurt kardeşlerin öncülüğünde kurulan Belarus'lu Polesie firması, depremin ardından bölgede yaşayan çocukların yüzlerini güldürmek için çalışma başlattı.

ELAZIĞ VE MALATYA'YA BİR TIR DOLUSU OYUNCAK GÖNDERİLDİ

Sinop'daki Fabrikada üretilen oyuncakları bölgedeki çocuklara ulaştırmak için Valilik ve AFAD ile birlikte ortak çalışma yapan Polesie firması görevlilerince hazırlanan bir tır dolusu oyuncak, Elazığ ve Malatya'ya gönderildi.

Firma tarafından yapılan açıklamada, deprem bölgesine gönderilen oyuncakların yanı sıra yaşam malzemelerinin de gönderildiği belirtilerek, "Hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." ifadesi kullanıldı.

Deprem bölgesindeki çocuklar için bir tır dolusu oyuncak gönderildi!

Coronavirus (Covid-19)

  • 11,365,115Coronavirus Vaka Sayısı
  • 532,693Ölü Sayısı
  • 4,404,097Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar