Korona virüsü yüzünden Foxconn ve Samsung 'da üretim durdu!

Korona virüs sebebiyle, firmalar virüsün etkili olduğu şehirlerde üretim tesislerini tedbir amaçlı geçici olarak kapatıyor. Samsung ve Foxconn gibi teknoloji devleri de geçici tedbirden olumsuz etkilenmeye başladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Çin'deki korona virüsü salgını teknoloji dünyasını da etkiledi. Dünyanın teknoloji üretim üssü olması Çin'de birçok firma alarma geçti.

Çin'in Wuhan şehrinde vahşi hayvan pazarlarından çıktığı tahmin edilen corona virüsü salgını nedeniyle Hubey eyaletinde 40 milyondan fazla kişinin karantina altına alındığı  bildiriliyor. Virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 80 iken vakanın görüldüğü kişi sayısı ise 3 bini geçmiş durumda. Çin'de birçok eyalette karantina tedbirinin uygulanması beklenirken diğer ülkelerde de korona virüsü vakalarının görüldüğü bildiriliyor.

Gelen bilgilere göre salgının yaşandığı kentlerde büyük üretim tesisleri bulunan firmalar tedbir amaçlı olarak geçici süreyle üretimi durdurdu. Bu Tesisler arasında Foxconn, Samsung, FMCG ve Johnson&Johnson gibi dünya devi şirketlerin bulunduğu ifade ediliyor.

 

Tedbir nedeniyle başlatılan karantinanın 1-2 hafta sürmesi beklenirken salgının durumuna göre bu sürenin değişebileceği bildirildi. Salgının devam etmesi durumunda karantina süresinin uzaması ve diğer kentlerdeki tesislerin de kapatılması söz konusu.

Uzun süreli ve geniş çaplı üretimin durdurulmasının stoklara ve fiyatlara nasıl etki edeceği önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Korona virüsü yüzünden Foxconn ve Samsung 'da üretim durdu!

Coronavirus (Covid-19)

  • 59,516,610Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,402,042Ölü Sayısı
  • 16,956,792Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar