HaberX 5X5 - 29 Ocak 2020 Tek parça İzle

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün saat 17:00'da https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

İşlenen Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ülkeleri ziyaretinden dönüşünde gündemdeki soruları yanıtladı. ABD Başkanı Donald Trump'ın dün açıkladığı Orta Doğu Planı'nın "İsrail'in işgalini meşrulaştırma planı" olduğunu belirterek, planın kabul edilemez olduğunu söyledi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Orta Doğu Planı'nı "barış değil, işgal planı" diyerek eleştirdi. "İsrail saldırganlığının maddelerini alt alta yazmışlar, belki İsrail hükümetinin hayal bile edemeyeceği unsurları yazmışlar, adına da barış planı demişler."

Rusya Astana’ya da Soçi’ye de sadık değil. Arkadaşlarımız muhataplarıyla görüşmeler yapıyorlar. Bu görüşmelerde de kendilerine artık “İdlib’de bu bombalamaları vesaire durdurdunuz durdurdunuz, durdurmadığınız takdirde bizim artık sabrımız tükeniyor. Bundan sonra ne gerekiyorsa biz de bunu yapacağız.” diye ifade ediliyor

Depremin vurduğu Elazığ'da ev sahipleri kiraları artırdı

6.8 büyüklüğündeki depremle sarsılan Elazığ'da ev sahipleri, kiraları artırdı. Deprem öncesi 700 TL istenen dairelerin şu an 1500 TL'ye alıcı beklediği kaydedildi. Çadırlarda kalan depremzedeler, kiralık ev bulamamaktan şikayetçi.

Bakan Soylu: "Okulların yarı yıl tatili uzatıldı. Okullar 10, üniversite 17 Şubat'ta açılacak" "200 civarı okuldan 10'u hasarlı, yıkılacak" "AFAD’a 100 milyon lira civarında vatandaşımızın nakit desteği söz konusu oldu" "371 görevlimiz psikososyal destek veriyor. 150 din görevlimiz manevi destek veriyor."

Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir ailede koronavirüs tespit edildiği açıklandı. Bunun Ortadoğu’da ilk vaka olduğu düşünülüyor. Koronavirüs salgınında yaşamını yitirenlerin sayısı 132'ye, salgından etkilenen kişi sayısı ise 5 bin 974'e yükseldi.

Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Emin Önen, TRT Haber'e yaptığı açıklamada, "En kısa zamanda vatandaşlarımızı alacağız" dedi. Büyükelçi, Kendilerine kayıtlı 6 bin Türk vatandaşının Çin'de yaşadığını, Vuhan kentinde ise yaklaşık 100 vatandaşın olduğunu belirtti

Dışişleri Bakanlığı'ndan Belçika'nın PKK kararına kınama. Dışişleri Bakanlığı, Belçika Yüksek Mahkemesi’nin PKK bağlantılı 36 özel ve tüzel kişiye karşı savcılığın 2010 yılında başlattığı soruşturmanın yargıya taşınmasını önleyen Belçika İddianame Odası kararını onaylamasına tepki göstererek "Bu karar hukukun açıkça ayaklar altına alınmasıdır" açıklamasında bulundu.

HaberX 5X5 - 29 Ocak 2020 Tek parça İzle

Coronavirus (Covid-19)

  • 32,188,661Coronavirus Vaka Sayısı
  • 983,457Ölü Sayısı
  • 7,456,571Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 18:10

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar