Twitter'da 2018'in en çok ilgi gören 5 haberi

1- Cumhurbaşkanı Erdoğan AİHM'e daha önce üç kez başvurdu
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Başkanı ve eski Milletvekili Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması ile ilgili kararı AİHM'i Türkiye'de yeniden tartışma konusu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise "Demirtaş'ı serbest bırakın" diyen AİHM kararı ile ilgili verdiği ilk tepkilerde “AİHM'nin verdiği kararlar bizi bağlamaz” dedi.

Erdoğan'ın AİHM'e daha önce 3 kez başvuru yaptığını gösteren haberin 'tweet'i 4 bin 400'den fazla paylaşım ve 7 bin 600'den fazla beğeni aldı.

Kuzey Avrupa ülkesi Hollanda A2- ABD'den 270 kat küçük Hollanda dünyanın en büyük 2. tarım ihracatçısı

merika Birleşik Devletleri'nden (ABD) sonra dünyanın tarım ürünleri ihraç edenen en büyük ikinci ülkesi konumuna yükseldi.

Hollanda'yı bu alanda Türkiye ile kıyaslayan tweet, 2018'in en çok etkileşim alan ikinci paylaşımı oldu.

3- 40 yıldır Türklerle yaşıyor, Türkçe öğrendi. Brigitte Brüksel'deki Türkiye'yi anlatıyor
Fransızca öğretmeni Belçikalı Brigitte Dayez ve eşi Jerome Dayez 1978 yılından bu yana Brüksel'de Türk mahallesi olarak bilinen Schaerbeek'te yaşıyor.

77 yaşındaki Brigitte, neredeyse yarım asırdır içeriden gözlemlediği "Türk mahallesini" ve Brüksel'deki Türklerle ilgili tespitlerini Türkçe konuşarak Euronews'e anlattı.

Haberin video içeren tweeti bin 400 kişi tarafından paylaşıldı.

4- İran tatili Norveçli bakanı işinden etti
Norveç Balıkçılık Bakanı Per Sandber, devletin kendisine zimmetlediği cep telefonuyla izin almadan tatile gittiği için gelen baskılar üzerine görevinden istifa etti.

Norveçli Bakan'ın istifa haberiyle ilgili paylaşım Euronews Türkçe Twitter takipçilerinin 2018'de en çok ilgi gösterdiği 4. içerik oldu.

5- Nusret'te 'et ziyafeti çeken' Maduro kendini savundu: Oradaki lakabım 'Sultan Maduro'
Türkiye'de ünlü bir lokantada görüntülenen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kendini savundu. İstanbul'da lakabının “Sultan Maduro” olduğunu söyleyen lider, çok yakında ünlü restoranta yine gideceğini söyledi.

Maduro'nun kendini savunduğu görüntüler Twitter'da 750 binden fazla izlendi. İlgili tweet yaklaşık 1.200 kişi tarafından paylaşıldı.

#euronews

Twitter'da 2018'in en çok ilgi gören 5 haberi

Coronavirus (Covid-19)

  • 340,120,476Coronavirus Vaka Sayısı
  • 5,586,044Ölü Sayısı
  • 61,138,428Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 17:35

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar