MEHMET BARLAS: Beşar Esad kendi ülkesinde azınlığın temsilcisi konumuna düşüyor

Türkiye'nin İdlib'e dönük kararlılığını anlamak istemeyenler ister Esad'ın adamları, isterse "Rejim"in sözde bağımsız güçleri olsun, sayı ile kendilerine gelmelerinin zamanıdır... Türkiye'nin atacağı adımlar konusunda kuşku duyanların, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın son açıklamalarına kulak vermelerinde sayısız fayda vardır.
Halk kaçıyor
Suriye'nin meşru yönetimi olarak kabul edilen Beşar Esad'ın bu noktada durup bir hesap yapmasının zamanı gelmiştir. Sonuçta Suriye'de kendilerinin can güvenliğinin bulunmadığını gözlemleyerek bu ülkeden kaçanların sayısı, ülke nüfusundan fazladır. Ve şu anda yine milyonlarca kişi bu defa İdlib'deki krizden ötürü Türkiye sınırına doğru geliyor. Dün Halep'te yaşanılanlar şimdi İdlib'de yaşanıyor.
Ateşkese mutlaka uyulacak
Milli Savunma Bakanı Akar İdlib'deki son durumla ilgili yaptığı açıklamasında 'Ateşkesi sağlamak ve kalıcı kılmak için ilave birlikler gönderiyoruz, alanı kontrol edeceğiz. Radikaller dahil ateşkese uymayanlara karşı zor kullanılacak, her türlü tedbir alınacaktır' ifadelerini kullandı.
Göç dalgası
Ateşkesin sağlanması, göçün önlenmesi ve akan kanın durması için çalıştıklarının altını çizen Milli Savunma Bakanı Akar, rejimin bugüne kadar ilan edilen dört ateşkese rağmen hava ve karadan saldırılarına devam ettiğini ve bu saldırıların şiddetinin giderek arttığını söyledi.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

MEHMET BARLAS: Beşar Esad kendi ülkesinde azınlığın temsilcisi konumuna düşüyor

Coronavirus (Covid-19)

  • 34,227,495Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,019,851Ölü Sayısı
  • 7,734,336Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar