EKREM KIZILTAŞ: Bu kadarı da fazla!..

İdlip ile ilgili gelişmeler dolayısıyla ülkemizce atılan son adımlar başta olmak üzere bölgede yaşananlarla ilgili bazı haber ve yorumlar, 'bu kadarı da fazla' denilebilecek seviyeyi bile aşmış durumda.

'Bunları yazan ya da söyleyenler kimden yana' sorusunu hatırlatacak şekildeki davranışlara zaten alışmış durumdayız. Ama 'bu gazeteler hangi ülkede yayın yapıyor' sorusunu gerektiren yayınların fazlalaşması da dikkat çekmeye başladı.

Güya objektif esaslara göre davranıldığı iddia edilerek 'ifade ve basın özgürlüğü' bahanesine sığınılıyor olsa da, yazılanlar ve söylenilenlerin objektiflikle hiç alakası olmadığı gibi, ifade ve basın özgürlüğü denilen şey de bu değil.

1 milyon civarında bir nüfusa sahipken rejimin saldırıları sebebiyle nüfusu 4 milyonu bulan İdlip'teki saldırıların hastaneleri, fırınları, Pazar yerlerini hedef aldığını ve sivil kayıplara sebebiyet verdiğini görmezden gelmek, bu tür yayınların ortak taraflarından birisi.

Aynı çevrelerin, saldırıların burada yaşayan insanları Türkiye'ye yönlendirmeyi amaçladığı ve böylelikle bölge ile ilgili demografik hesaplara zemin hazırlandığı konusunu es geçmeleri de bir başka ortak yön.

Oldukça yoğun bir nüfusun yaşadığı İdlip'te, sivillerin arasına karışan terörist unsurları ayırt etmenin zorluğu bir sır değil. Bölgedeki insanların Türkiye'ye yönlendirilmesini engellemeye çalışan ülkemizin, oldukça zor olan bu işi başarabilmek için gösterdiği gayretler de malum.

Teröristler unsurlar bahanesiyle yapılan Rusya destekli rejim saldırılarının daha çok sivilleri hedef aldığı ve bu sebeple ciddi sayıda insanın sınırlarımıza doğru hareketlendikleri de herkes tarafından bilinen bir gerçek.

Yaklaşık 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapmakta olan Türkiye'nin İdlip'teki çirkin oyuna göz yumması, buradan gelecek milyonların sınırlarımızı zorlamaları ile sınırlı kalmayıp, aynı oyunun başka bölgelerde oynanmasına cesaret vermesi de ihtimal dahilinde.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

EKREM KIZILTAŞ: Bu kadarı da fazla!..

Coronavirus (Covid-19)

  • 33,347,857Coronavirus Vaka Sayısı
  • 1,003,004Ölü Sayısı
  • 7,687,589Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 15:50

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar