HaberX Akşam Sohbetleri - 14 Şubat 2020

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

Sohbet konuları

Halep kırsalında Suriye ordusuna ait helikopter düşürüldü

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 34 sanık için iddianame hazırladı. "MİT Kumpası" iddianamesinde sanıklar için ağırlaştırılmış müebbet istendi. Bir numaralı sanık ise FETÖ elebaşı Fetullah Gülen.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu avukatı Celal Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı dava açacaklarını duyurdu.

Türkiye-Pakistan İş Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sermayenin milliyeti yoktur. Sermaye milliyetçiliği yapmak doğru bir yaklaşım değildir. Şimdiye kadar ülkemize güvenen, Türkiye'ye yatırım yapan hiç kimse pişman olmamıştır" dedi.

Türkiye’nin 2019’da 1,76 milyar dolarla beklenenin üzerinde cari fazla verdiği açıklandı. Türkiye en son 2001 krizinde cari fazla vermişti.

COVID-19 olarak adlandırılan yeni tür koronavirüs kendi türündeki diğer virüsler gibi nesnelerin yüzeyinde bir haftadan daha fazla bir süre aktif olarak kalabiliyor.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin’den Türkiye’ye götürülen ve karantinaya alınan kişilerde Covid-19 koronavirüsüne rastlanmadığını açıkladı.

Türkiye'de 2010'dan 2018'e kadar geçen sürede yaşlı nüfus artışı 1.18 olurken, yaşlı nüfusunun en çok arttığı il Zonguldak olarak kaydedildi. Yaşlı nüfusuna paralel olarak Türkiye'deki huzurevi sayısı da incelenirken özel, diğer ve kamuya bağlı olmak üzere 411 adet olduğu saptandı.

HaberX Akşam Sohbetleri - 14 Şubat 2020

Coronavirus (Covid-19)

  • 859,770Coronavirus Vaka Sayısı
  • 42,340Ölü Sayısı
  • 178,335Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:20

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar