Şakrak ile "yolumuz iyilik olsun!"

Eskiden coğrafya derslerinde çok hayal kurardık. Hiç duymadığımız, görmediğimiz ülkeleri merak eder öğretmeni soru yağmuruna tutardık.
Ne bilgisayarımız vardı ne de akıllı tahta.

Sadece ders kitaplarına sıkıştırılmış birkaç fotoğraf ve ansiklopedilerden araştırdığımız bilgiler.

Abhazya Büyükelçisi

Çocuk dergilerine abone olurduk ki yeni bir şeyler keşfedelim diye. Eskiden radyo tiyatrolarını kaçırmaz hayallerimizi seslerle süslerdik.

Kuponla dağıtılan kasetleri biriktirir yeni dünyalara kulak verirdik. Eskiden en büyük hazinemiz "merakımız"dı.

Şimdi dünya avucumuzun içinde. Bir tıkla Afrika'yı ya da Kanada'yı görebiliyor ve araştırabiliyoruz.

Şimdiki çocuklar bilgiye çok hızlı ulaşırken tembelleşmedi mi? Bizim sözlüklerde, ansiklopedilerde araştırdığımız konuları bir tuşla ulaşabiliyor olmaları bazen de olumsuz sonuçlar doğurmuyor mu?

Abhazya Büyükelçisi


Günümüz çocuklarına farklı coğrafyaları anlatmak, dünyayı tanıtmak ve şifrelerle okurken düşündürmek için özel bir proje uyguluyoruz.

Şakrak kitaplarında hangi şehri ya da ülkeyi anlatacaksak önce biz orayı geziyor, araştırıyor ve yaşıyoruz. Sonra gördüklerimizi macera ile buluşturuyor, içine de biraz gizem katıyor ve gizli kelimelerle hikaye oluşturuyoruz.

Abhazya Büyükelçisi Sayın Vadim Haraziya ile yapmış olduğumuz keyifli sohbette, dünya çocuklarına Abhazya coğrafyasını, kültürünü ve çocuk oyunlarını ŞAKRAK'la hikayeleştirmeyi paylaştık.
Abhazya Büyükelçisi
Teknoloji bağımlılığının yaygın olduğu bir dönemde okuyarak öğrenen, araştırarak keşfeden çocuklar için ŞAKRAK hikayeleri devam ediyor

Şakrak ile "yolumuz iyilik olsun!"

Coronavirus (Covid-19)

  • 13,049,102Coronavirus Vaka Sayısı
  • 571,805Ölü Sayısı
  • 4,885,422Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:50

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar