Anne oteli ile ev konforunda doğum

Şehit Sait Ertürk Etimesgut Devlet Hastanesi bünyesindeki “Doğumhane Servisi” hizmete açıldı. Serviste yer alan “Anne Oteli” ile anne ve bebek için ev ortamının sağlanması hedefleniyor.
Şehit Sait Ertürk Etimesgut Devlet Hastanesi bünyesindeki doğum servisi İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm ve Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Hilmi Ataseven’in katılımıyla düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Gülüm, son 10 yılda neredeyse evde doğumun kalmadığını belirterek, yüzde 90’ın üzerinde doğumun hastanelerde yapıldığını kaydetti.
Anne ve bebek sağlığı açısından hastane ortamının önemine işaret eden Gülüm, “Hastanedeki doğumlarda özellikle bugün açacağımız anne oteli ile birlikte ev konforu sağlanmış olacak. Bunu çok önemsiyoruz. Anne ve bebek arasındaki köprünün kurulması açısından da çok değerli” dedi.
Yenidoğan yoğun bakım servisinin de kısa sürede hizmete gireceğini duyuran Gülüm, buranın doğumhane, anne oteli ve ameliyathane ile bir kompleks olduğunu vurguladı.
Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Hilmi Ataseven de normal doğumun önemine işaret ederek, “Yaratılışa uygun şekilde normal doğum istiyoruz. Hastanemizde alt yapı hazırlanmış durumda. Anne ile bebek için ev ortamında bir alt yapının oluşturulması güzel bir durum” ifadelerini kullandı.
Hastane Başhekimi Osman Acar ise servis hizmete girmeden önce hastanede ayda bin tane gebe muayenesi gerçekleştirildiğini fakat hiç doğum yapılmadığını kaydetti.
Kompleks olma özelliği taşıyan doğumhane servisi bünyesinde ameliyathane, anne oteli, ve travay-doğum-lohusa odaları yer alıyor.
(İHA)


Coronavirus (Covid-19)

  • 5,764,182Coronavirus Vaka Sayısı
  • 356,012Ölü Sayısı
  • 2,927,479Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar