HaberX Akşam Sohbetleri - 18 Şubat 2020 - Gezi Davası Kararı

Gündemde öne çıkan başlıklar HaberX Genel Yayın Yönetmeni Cemil Barlas ve Yayın Sorumlusu Tansu Tomak tarafından yorumlanıyor.

Program, hafta içi her gün https://www.haberx.com  ve HaberX YouTube kanalından canlı olarak yayınlanmakta

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

Sohbet Konuları

Bahçeli: Biz Rusya'yı 94 harbinden biliriz. Biz Stalin yönetimindeki Rusya'nın Moskova Konferansı'nda Türk topraklarını istila talebini de asla aklımızdan çıkarmayız. Demiyoruz ki düşman olalım yalnızca istediğimiz karşılıklı hak ve çıkarlara saygıdır.Biz Şam’a girelim diyorsak Ankara’yı tehdit altında gördüğümüzden dolayıdır. CHP Genel Başkanı yine boş keseden sallamış. Orta Doğu İş Teşkilatı kuracaklarını söylemiş. Hadi kurdun diyelim Esad’la mı eş başkanlık görevini paylaşacaksın. Siyaseti bırakıp komedi filmi çevirse kapalı gişe oynar, epey de hayran kitlesi kazanır.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Antalya Milletvekili Tuba Çokal Vural ve Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un partisinden istifalarını saygıyla karşıladığını, ancak parti teşkilatını töhmet altında bırakacak açıklamaların “can yakacağını” söyledi.

Gezi davasında karar: Tüm sanıklar beraat etti
Gezi Parkı olaylarına ilişkin 1'i tutuklu 6'sı firari 16 sanığın yargılandığı davada tüm sanıkların beraatine, tutuklu sanık Osman Kavala'nın ise tahliyesine karar verildi.
Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında iş adamı Osman Kavala, gazeteci Can Dündar, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu 1'i tutuklu 6'sı firari 16 sanığın 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan yargılandığı davada karar çıktı.
Tek tutuklu sanık Kavala'nın da tahliyesine hükmedildi. Kavala 1 Kasım 2017'den bu yana tutukluydu.

Türk ve Rus heyetlerinin Suriye’nin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ndeki durumu ele almak amacıyla Moskova'da yaptığı görüşmeler ikinci gününde devam ediyor.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Moskova'da yapılan İdlib görüşmeleriyle ilgili açıklama yaptı, "Karşılıklı ateşkesin tesis edilmesi, Soçi Mutabakatı'na tekrar geri dönülmesi ve sahadaki ortak devriye dahil görüşleri paylaştılar" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi eylemlerini baskının ortaya çıkardığı bir aydınlanma hareketi olarak görmek gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, Gezi davasının tutuklu tek sanığı iş insanı Osman Kavala'nın derhal serbest bırakılmasını istedi.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, Çin ana karasında salgından ölen bin 869 kişinin yaklaşık 3’te birinin Vuhan’da olduğunu açıkladı.

Abdullah Gül, Karar yazarları Ahmet Taşgetiren, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur'a konuştu.
Ali Babacan'ın kuracağı partide yer alıp almayacağına ilişkin soruya yanıt veren Gül "Ben cumhurbaşkanlığından ayrıldıktan sonra aktif siyasetin içinde olmayacağımı söylemiştim. Memleketimin faydasına gördüğüm temel konularda usulüne uygun bir şekilde siyasete katkı sunmak ve görüşlerimi paylaşmak hem hakkım hem de görevim. Ali Bey parti kurma çalışmalarını sürdürürken kamuoyunu gerektiğinde bilgilendiriyor ve benimle de zaman zaman görüşüyor" dedi.

 

HaberX Akşam Sohbetleri - 18 Şubat 2020 - Gezi Davası Kararı

Coronavirus (Covid-19)

  • 13,049,461Coronavirus Vaka Sayısı
  • 571,812Ölü Sayısı
  • 4,885,316Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 11:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar